Author Topic: desaga noua  (Read 5517 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marianganja

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 23
  • Karma: +3/-2
    • View Profile
desaga noua
« on: March 08, 2010, 05:47:24 PM »
inca o desaga pentru cei cu premium .... smecher  ;)

Offline TaniaR

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 398
  • Karma: +24/-8
    • View Profile
Re: desaga noua
« Reply #1 on: March 08, 2010, 07:00:25 PM »
Şi dacă te vei uita mai atent acum stocarea maximă a punctelor de acţiune e de 12 AP. Şi o acţiune necesită 1 AP. Foarte bine făcut consider  *bravo*

Offline marianganja

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 23
  • Karma: +3/-2
    • View Profile
Re: desaga noua
« Reply #2 on: March 08, 2010, 09:23:30 PM »
Şi dacă te vei uita mai atent acum stocarea maximă a punctelor de acţiune e de 12 AP. Şi o acţiune necesită 1 AP. Foarte bine făcut consider  *bravo*


foarte bine pentru cei care nu au bagat o gramada de bani in jocul asta

Offline alextitel

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: desaga noua
« Reply #3 on: March 08, 2010, 09:52:25 PM »
Şi dacă te vei uita mai atent acum stocarea maximă a punctelor de acţiune e de 12 AP. Şi o acţiune necesită 1 AP. Foarte bine făcut consider  *bravo*
Si unde spune asta?

Offline taciturnul

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 17
  • Karma: +1/-1
    • View Profile
Re: desaga noua
« Reply #4 on: March 08, 2010, 11:17:04 PM »
Şi dacă te vei uita mai atent acum stocarea maximă a punctelor de acţiune e de 12 AP. Şi o acţiune necesită 1 AP. Foarte bine făcut consider  *bravo*
esti sigur ca e foarte bine? sau poate nu ai vazut ca daca ai 1 AP nu poti sa prelucrezi nimic si unde mai pui ca acuma cineva care are servici nu are posibilitatea sa se logheze la 12 ore deci are numai de pierdut,dar nah ce sai faci asa se intimpla dupa ce se umplu buzunarele la uni nu le mai ajunge si nu stiu cum sa faca sa le mai umple......deja se impute treaba pe aici......vrei sa joci cotizezi,nu...PA,cea ce o sa facem multi

Offline andy_eu

  • Tier 4
  • ****
  • Posts: 476
  • Karma: +41/-20
    • View Profile
Re: desaga noua
« Reply #5 on: March 08, 2010, 11:43:34 PM »
esti sigur ca e foarte bine? sau poate nu ai vazut ca daca ai 1 AP nu poti sa prelucrezi nimic si unde mai pui ca acuma cineva care are servici nu are posibilitatea sa se logheze la 12 ore deci are numai de pierdut,dar nah ce sai faci asa se intimpla dupa ce se umplu buzunarele la uni nu le mai ajunge si nu stiu cum sa faca sa le mai umple......deja se impute treaba pe aici......vrei sa joci cotizezi,nu...PA,cea ce o sa facem multi

De ce trebuie sa te loghezi la 12 ore?
Inainte, dupa 24 de ore aveai posibilitatea, nefiind premium, sa porti 12 lupte. Acum, e la fel.
Avantajul e ca, daca ai posibilitatea sa te loghezi mai des, poti lupta/fauri mai mult.

Este un dezavantaj pentru jucatorii premium de fapt, ei putand acumula acum 36 de puncte de actiune in loc de 48.

Offline taciturnul

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 17
  • Karma: +1/-1
    • View Profile
Re: desaga noua
« Reply #6 on: March 09, 2010, 12:06:02 AM »
De ce trebuie sa te loghezi la 12 ore?
Inainte, dupa 24 de ore aveai posibilitatea, nefiind premium, sa porti 12 lupte. Acum, e la fel.
Avantajul e ca, daca ai posibilitatea sa te loghezi mai des, poti lupta/fauri mai mult.

Este un dezavantaj pentru jucatorii premium de fapt, ei putand acumula acum 36 de puncte de actiune in loc de 48.

cum am spus si mai sus,ca sa fauresti ai nevoie de 2 Ap,deci cu ce e mai avantajos atunci pt cineva care ajunge acasa dupa 16-18 ore?

Offline marianganja

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 23
  • Karma: +3/-2
    • View Profile
Re: desaga noua
« Reply #7 on: March 09, 2010, 01:47:06 PM »
cum am spus si mai sus,ca sa fauresti ai nevoie de 2 Ap,deci cu ce e mai avantajos atunci pt cineva care ajunge acasa dupa 16-18 ore?
ca sa fauresti ai nevoie de 1 punct nu de 2 ..... e dezavantaj mai mare pentru noi cu premium care ne-am bagat premium ca sa folosim 1 AP in loc de 2... ... cum a mai zis cineva mai sus... majoritatea o sa ne lasam la mana noastra si o sa ne orientam spre alt joc
PREA MULTE MODIFICARI CARE NU ISI AU SENSUL.....
JOCUL ERA BUN ASA CUM ERA

Offline TaniaR

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 398
  • Karma: +24/-8
    • View Profile
Re: desaga noua
« Reply #8 on: March 09, 2010, 10:36:30 PM »
Acum iar au făcut modoficări, cei cu cont premiu acumulează ca înainte, 48 AP maxim. Nu dores să critic, dar nimeni nu vă impune să folosiţi toate 24 AP oferite timp de 1 zi (12+12 dacă sunteţi activi). Sunt deacord cu andy_eu oarecum timp de 1 zi făceam 12 acţiuni, seara după serviciu , însă acum dacă voi avea ceva timp liber la masă şi în seară voi face mai multe şi nu cred că doar eu sunt în aşa situaţie.
 Majoritatea jucătorilor din ImperialHero provin din Imperia Online în care dacă nu erai activ deveneai mină de aur :), cei care au avut posibilitatea să progreseze în IO se vor dezvolta şi în IH (printre altele).

Cei cu cont premiu nu vă jeluiţi, oarecum cu Contul Premiu sunt priorităţi şi nu puţine (săpatul resurselor de ex.) >:D *freak*

Offline marianganja

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 23
  • Karma: +3/-2
    • View Profile
Re: desaga noua
« Reply #9 on: March 10, 2010, 11:43:08 AM »
Acum iar au făcut modoficări, cei cu cont premiu acumulează ca înainte, 48 AP maxim. Nu dores să critic, dar nimeni nu vă impune să folosiţi toate 24 AP oferite timp de 1 zi (12+12 dacă sunteţi activi). Sunt deacord cu andy_eu oarecum timp de 1 zi făceam 12 acţiuni, seara după serviciu , însă acum dacă voi avea ceva timp liber la masă şi în seară voi face mai multe şi nu cred că doar eu sunt în aşa situaţie.
 Majoritatea jucătorilor din ImperialHero provin din Imperia Online în care dacă nu erai activ deveneai mină de aur :), cei care au avut posibilitatea să progreseze în IO se vor dezvolta şi în IH (printre altele).

Cei cu cont premiu nu vă jeluiţi, oarecum cu Contul Premiu sunt priorităţi şi nu puţine (săpatul resurselor de ex.) >:D *freak*

da dar eu cand bag niste bani pentru niste beneficii... nu mi se pare corect ca restul sa beneficieze la AP de aproape aceleasi beneficii ca mine ... eu oricum sunt on mai tot timpul....

Offline TaniaR

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 398
  • Karma: +24/-8
    • View Profile
Re: desaga noua
« Reply #10 on: March 10, 2010, 02:39:54 PM »
da dar eu cand bag niste bani pentru niste beneficii... nu mi se pare corect ca restul sa beneficieze la AP de aproape aceleasi beneficii ca mine ... eu oricum sunt on mai tot timpul....

Aceasta se numeşte egoizm fără supărare  *SMOKE*

Offline marianganja

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 23
  • Karma: +3/-2
    • View Profile
Re: desaga noua
« Reply #11 on: March 11, 2010, 10:56:57 AM »
Aceasta se numeşte egoizm fără supărare  *SMOKE*

De ce egoism? tu daca dai bani nu te astepti la tratament preferential? hai sa fiu altruist nu? tura viitoare cand bag bani ma apuc de impartit diamante pe la toata lumea

Offline onitel

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 76
  • Karma: +4/-11
  • [URL=http://www.imagecross.com/][IMG]http://hostin
    • View Profile
Re: desaga noua
« Reply #12 on: April 03, 2010, 12:19:13 PM »

  te imparti si cu mine atunci
« Last Edit: April 03, 2010, 12:20:50 PM by onitel »