Author Topic: Vremenski množitelj izrade  (Read 3948 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vladek007

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Vremenski množitelj izrade
« on: March 15, 2010, 10:19:03 PM »
Šta mu znači ovo? Mislio sam da je to neka pogodnost, ali primjerice kod kožara prilikom izrade kože to piše i ispod kao x (puta) i kad povučem skalu samo mi poveća vrijeme izrade. Ne razumijem za čega služi?!

Offline mix2mix

  • Cro Moderator
  • Moderator
  • *****
  • Posts: 440
  • Karma: +83/-5
  • Cro Moderator
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #1 on: March 15, 2010, 10:25:50 PM »
to ti povećava vjerojatnost izrade rijetkih, legendarnih i epskih predmeta. ( to ćeš dolje lijevo vidjeti na mogućnosti postotka izrade predmeta )  ;)

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #2 on: March 16, 2010, 07:20:01 AM »
U biti, čim povećaš skalu, veća ti je vjerojatnost da će predmet ispasti bolji nego što bi ispao bez tog množitelja. 8)

Offline vladek007

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #3 on: March 16, 2010, 06:35:59 PM »
Znači, kod izrade običnih predmeta ne treba to dirati...

Offline crazymed0

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 208
  • Karma: +7/-2
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #4 on: March 16, 2010, 07:39:46 PM »
kad izradjujes obicne onda mozes tu skalu povuc do kraja pa ti on automatski radi onoliko predmeta koliko imas za taj predmet resurs

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #5 on: March 17, 2010, 07:21:16 AM »
Crazy, nije Vladek mislio na tu skalu :D

Vladek, možeš, zašto ne, nikad ne znaš što će ti ispasti.
Probaj pa vidi. 8)

Offline crazymed0

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 208
  • Karma: +7/-2
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #6 on: March 17, 2010, 08:51:44 AM »
a ma ok pito je sto s tom skalom kod obicnih predmeta :)

Offline mix2mix

  • Cro Moderator
  • Moderator
  • *****
  • Posts: 440
  • Karma: +83/-5
  • Cro Moderator
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #7 on: March 17, 2010, 10:03:13 AM »
nemoj povećavati množitelj, pa će ti biti veća vjerojatnost da ispadne običan predmet.  ;) i još si makni čekić iz kućice ako ti je tamo
« Last Edit: March 17, 2010, 10:46:40 AM by mix2mix »

Offline felgamix

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 25
  • Karma: +1/-0
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #8 on: March 17, 2010, 10:56:01 AM »
a jeste ga zakomplicirali ahahaha, kladim se da kad sad procitate sta pise da ni vama nije jasno, a ne Vladeku ;)
al sad ce tebi cika Felga objasniti:
1. Ta skala u prvih 200 bodova sluzi da radis vise predmeta od jednom (ako imas aktivan Premium, bez toga kada ju povuces do kraja ce ti reci da bi mogao raditi vise predmeta od jednom, naravno: ako imas premium :) )
2. Kada predjes magicnu razinu od 200 bodova pocinje patnja! Da bi se povecavao broj bodova moras izraditi rijetki predmet. Za to su ti sanse nekih 8 posto.
Medjutim tu postoji rjesenje! Uzmes si za 25 dijamanata cekic koji ti daje 30% sanse gore, znaci sada vec imas 38%... Iduci korak je, posto vidim da si u savezu, da odes u sjediste saveza i sjednes na radnu klupu... ako ste nabrijali radionicu oklopa recimo na level 3 to ti jos daje 6% sanse gore, znaci imas nekih 44% sanse da ti ispadne rijetki predmet i da ti se povecaju bodovi do 300. Na razini 2 to je maksimum. Nakon toga mozes raditi legendarne iteme i to je to.
3. Naravno postoji jos Red zanatlija koji ti na postojeci bonus daje jos 10% gore... tako da na kraju ispada da ce ti od 2 predmeta 1 biti rijetki i da ces potrositi cca 20 - 25 trajnosti na cekicu i ostatak ti ostane za izradu legendarnih...
Eto gac...

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #9 on: March 17, 2010, 11:39:07 AM »
Bravo Felga. Potpuno si u pravu, samo smo zbunili jadnog nam Vladeka. ??? :D

Evo Vladek, nadam se da ti je sada sve manje-više jasnije 8) :D

Offline vladek007

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #10 on: March 18, 2010, 12:32:29 AM »
pa bili ste me malo zbunili, ali nakon felgamixovog objašnjenja sve je jasno. hvala lijepo :)
a to za čekić, imam ja i to onaj od 50 dijamanata, izrada predmeta +50, greškom sam ga kupio al vidim da postaje neupotrebljiv kad se istrosi, zato ne znam kada i gdje da ga koristim
« Last Edit: March 18, 2010, 12:52:23 AM by vladek007 »

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #11 on: March 18, 2010, 07:35:44 AM »
Samo u rijetkim prilikama :D
Šalim se, naravno.
Kada dostigneš 200 zanatskih bodova, onda taj pojačani čekić dolazi do izražaja. Ne prije.

Offline felgamix

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 25
  • Karma: +1/-0
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #12 on: March 19, 2010, 12:50:44 AM »
ma stavi si taj cekic odmah, tako da prije dostignes tu zeljenu razinu od 300 bodova... za legendarne iteme dobijes vise golda, a bolje se i prodaju.... s tim da taj cekic neces potrositi cijeli da bi dosao do tih 300 bodova. Nije da nije statisticki nemoguce, ali u praksi 100% provjereno da ga neces potrositi cijelog, s tim da ako ti ne ispadne 3 komada za redom rijetka, ne sekiraj se... nisi imao srece :) kako Tiger i mix2mix kazu hehhe, ali kreniti ce to i vrlo brzo ces to dostici! :)
Evo kako (to sad ja brijem sebi, tako da ne moras ovo citati, da vidim jel stoji teorija): imas 50 bodova na njemu, uzmimo da radis neki item koji nosi 3 boda, te je jeftiniji i neki item koji nosi 6 bodova ali je malo skuplji, naravno ako ispadnu rijetki -imas onaj ?, pa ako nije rijetki =0.
gle sad (ili nemoj lol): 50x3=150, 50x6=300 (da radis item koji nosi 3 boda 50 puta ili da radis item koji nosi 6 isto toliko puta). Medjutim uzmimo da radis pola - pola sto je realno.. (OVO JE BITNO: ocjenjuj otprilike, ako ti ispadne tri za redom rijetka, onda iduci radi onaj jeftiniji item, posto vjerojatno nece biti rijetki...), znaci da je to (25x3=75) + (25x3=150)= 225 / 2 = 112.5, kada bi ti ispao svaki drugi rijetki item, ali imas zbog 12.5 vise rezerve malo, tako da tu ulazi onih par za redom sto sam ranije spomenuo. S tim da to znaci da ti je ostalo 3 boda na cekicu viska, tj. vise jel ovo sam uzeo najgori slucaj...
Eto gac :) Opet sam pio hehehhe

Offline felgamix

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 25
  • Karma: +1/-0
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #13 on: March 19, 2010, 12:53:18 AM »
Pod ovo: "stavi si taj cekic odmah"  :D mislim na to kada dosegnes 200 bodova, prije ne

Offline tozak

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 15
  • Karma: +0/-1
    • View Profile
Re: Vremenski množitelj izrade
« Reply #14 on: March 22, 2010, 01:19:25 AM »
Eh kad bi to tak bilo, u teoriji je al et npr ja et trosim 3 cekic i imam 393 zanatska boda. Prvi je bio od 25 dijamanata a ova dva od 50. I to radim predmet koji daje 6 zanatskih bodova pa ti gledaj sad kolke sam ja imo srece :)