Author Topic: Divlja cijena dijamanata  (Read 4711 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Divlja cijena dijamanata
« on: April 23, 2010, 02:17:19 PM »
Vjerujem da se mnogi od nas pitaju što se događa sa tržištem dijamanata.
Kao što smo svi primjetili, od 17.03. cijena dijamanta (po komadu) tada je koštala cca. 18k zlatnika. Danas je ta cijena porasla za 250%(!).
Zanima me, do kada će ta cijena rasti, i volio bih znati da li se to može kako reducirati, tj. da se ograniči cijena na nekih 40k zlatnika i amen.

Jer, po mom mišljenju, ovo nikamo ne vodi. Doći će do zasićenja, jer nitko više neće kupovati, a onda će se dogoditi krah.
Kao, npr. sa tržištem stanova u našoj divnoj nam državi.

I samo jedno pitanje za kraj. Koji moćni lobi stoji iza ovog porasta cijena dijamanata??? :o :o :o

...zapitajmo se...

Offline Tiger

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 1074
  • Karma: +122/-7
    • View Profile
Re: Divlja cijena dijamanata
« Reply #1 on: April 23, 2010, 02:20:25 PM »
Tržište dijamantima je otvoreno tržište i cijenu definira ponuda i potražnja, znači samo igrači.  Da je više dijamanata na tržištu, cijene bi bile daleko niže. Tako da ne znam koliko će cijene rasti, a koliko znam, ograničavanje cijene trenutno nije u planu.

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: Divlja cijena dijamanata
« Reply #2 on: April 23, 2010, 02:23:22 PM »
Nadam se da će uskoro biti, jer ovo se još nekako dura (50k), ali vjerujem da nitko neće kupovati dijamante kad im cijena naraste na 100k. Mislim da non-premium igrači to neće moći pratiti.

Offline crazymed0

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 208
  • Karma: +7/-2
    • View Profile
Re: Divlja cijena dijamanata
« Reply #3 on: April 23, 2010, 02:35:34 PM »
pa šta fali mitch??? posaljes 3 poruke za dijamante dobijes 90 dijamanata prodas ih dobijes 5 000 000 i imas para kolko oces ako nebus nista kupovo..., nevidim u cemu je problem  ::)

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: Divlja cijena dijamanata
« Reply #4 on: April 23, 2010, 04:58:19 PM »
Ne fali meni ništa, imam dosta dijamanata, stvar je u tome što u igri moram zarađivati puno više love da bih kupio neku pristojnu količinu. Bankama ne vjerujem i svoju lovu volim držati blizu sebe. Ne želim da me ljudi pljačkaju zbog para, pa ih pretvaram u dijamante. Prije sam, dok su dijamanti bili jeftiniji kod sebe imao 8-12k zlata, sada imam po 40k, samo da bih mogao kupiti koji kamen.

Offline jopa964

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 103
  • Karma: +5/-0
    • View Profile
Re: Divlja cijena dijamanata
« Reply #5 on: April 23, 2010, 08:13:23 PM »
Sjećam se cijene dijamanata ... sjećam... 1800 zlatnika (slovima: jedna tisuća i osamsto), kad je došlo do 7k prestadoh trošiti zlatnike na njih!  *beer*

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: Divlja cijena dijamanata
« Reply #6 on: April 23, 2010, 09:06:48 PM »
Eh, Jopa. Ti si stari ratnik. :D :D
Kad sam ja počeo igrati cijena im je bila oko 10k. :o :o

Offline AlenBBB

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 74
  • Karma: +4/-1
  • KAMO,KUDA I ZAŠTO ?
    • View Profile
Re: Divlja cijena dijamanata
« Reply #7 on: April 23, 2010, 10:57:10 PM »
sto ce vise igraca biti na vecem nivou rasti ce i cjena dijamanata tako je bilo i na jos jednog igri koju igram ali su developeri uspjeli pronaci izlaz u vidu cash flow na razlicite stari u igri tako da se je cjena stabilizirala , ali ovakvom tehnikom ce im ostati samo premijum igraci a koliko ce to trajati vidjet ce sami , ali mislim da ce biti kontraproduktivno posto ce puno igraca odustati , a ako im je interes imati 1000 umjesto 10 000 igraca onda tu nista nemozemo
tko rano rani , boluje od nesanice

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: Divlja cijena dijamanata
« Reply #8 on: April 24, 2010, 12:41:11 AM »
Alene, mudro zboriš. 8)

Offline jopa964

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 103
  • Karma: +5/-0
    • View Profile
Re: Divlja cijena dijamanata
« Reply #9 on: April 24, 2010, 01:57:50 PM »
Jašta nego stari ratnik, deda, štoviše!   ::) Igram od prije nego su se dijamanti mogli kupiti za zlato, još da imam više vremena, gdje bi mi bio kraj!  ???

Offline sunkacro

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 83
  • Karma: +1/-3
    • View Profile
Re: Divlja cijena dijamanata
« Reply #10 on: May 10, 2010, 09:36:35 AM »
pa šta fali mitch??? posaljes 3 poruke za dijamante dobijes 90 dijamanata prodas ih dobijes 5 000 000 i imas para kolko oces ako nebus nista kupovo..., nevidim u cemu je problem  ::)

jel moze pojasnjenje kakve 3 poruke treba poslat ili je to neka sala..

hvala..

Offline Tiger

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 1074
  • Karma: +122/-7
    • View Profile
Re: Divlja cijena dijamanata
« Reply #11 on: May 10, 2010, 09:47:06 AM »
U izborniku premium - kupi dijamante imaš puno načina kupnje dijamanata. Jedna od njih je i kupnja putem SMS poruka. S tim da za kupnju više zaredom dobivaš 50% bonusa. tako da prva je 20, ostale 30, pa su 3 poruke ukupno 80 kredita.

Offline sunkacro

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 83
  • Karma: +1/-3
    • View Profile
Re: Divlja cijena dijamanata
« Reply #12 on: May 10, 2010, 11:05:55 AM »
aha to :) mislio sam da ima nesto tipa da saljes pozivnice okolo pa dobijes dijamante..