Author Topic: Yeni diyarlar  (Read 8595 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sevdimki

• Tier 1
  • *
    • View Profile
Yeni diyarlar
« on: June 11, 2010, 09:10:41 PM »
En yeni diyar hangisidir? Diyar 3 ve Betadan başka diyar var mıdır?
Yeni diyar açılacak mı?

Oyunda böyle 50. seviyeler falan varken tecrübe ve eşya formülünün değişmesi oyundan soğuttu beni. Uygun eşya bulamıyorum ve kaynaklar ateş pahası olduğu için zanaat de yapamıyorum. Yeni diyarlara açılmak ve sıfırdan herkesle aynı anda yeni bir yarışa başlamak istiyorum.

mr_ferid

• Guest
Re: Yeni diyarlar
« Reply #1 on: June 12, 2010, 11:32:59 AM »
yeni diyar yok ama acilmicak diye bir seyde yok.yani ben bilmiyordum ama asama 7 ola bilicegide solendi

Offline sevdimki

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: June 13, 2010, 12:11:02 AM »
aşama 7 ile ilgilenmiyorum
oyuna zamanında başlayanlar aldı başını gitti
şimdi yetişelim diye çırpınırken tecrübe puanlarımızı ve eşya giyme özelliğimizi elimizden aldılar. İnan bana az önce 6 kişi 31. seviye iki aslana saldırdık ve yenildik. Ben böyle oyunu oynamak istemiyorum ve oynamayacağım da. verdiğim paralar da zehir zıkkım olsun ne diyem daha
oyun işleyişini bozan özellikler eklenir mi. Yeni diyar açarsın bu diyarda da işler böyle yürüyor dersin. işine gelen oynar. Ama herkesle aynı şartlarda olduğundan çok kişi oynar. Ben de oynarım

Offline sevdimki

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: June 13, 2010, 12:14:52 AM »
Bu forumda bu işe benden başka isyan eden yok. Herkesin emekleri çöpe atıldı resmen kimsenin şikayeti yok anlaşılan. int forumda bu çok yerde ve çok sayıda dile getirilmiş. türk oyunculardan ferid ve benden başka foruma takılan yok mu??

mr_ferid

• Guest
« Reply #4 on: June 13, 2010, 06:39:38 AM »
forum konusunda eskiden burda takilan cok olurdu ama bi sure sonra her kesin hevesi öldü.
yeni kural konusundaysa illaki ..7-..9 lwl-i rakibe saldirmman gerekmez.sadece sade rakiplerin oldugu bolgede bir sure tecrube kazan gerek seviyyeye ulasinca yeni esyalar alirsin ya da birilerine ..4 lwl esya islemesi icin siparis vere bilirsin.
gelelim isyan konusuna ben 3 tane hesap kullaniyordum preatorians big_magic white_magic.white_magic kral gibi oyuncuydu 29 lwl epik asa kullaniyordu sohretde de superdi 1 hafta once yanlislika silahi cikardim diye oyuncuyu birakdim(cunki oyuncum daha 23 lwl-de) ama ben isyan etmiyorum :( .ettigim hata yuzunden 3 ay once 1 oyuncumu digil 2 oyuncumu birden kapatdilar ama ben isyan etmiyorum cunki oyun bu her sey ola bilir.( bi de forumda oyle agir laflar kullanma yoksa sanada bann verecekler  :D )

Offline sevdimki

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #5 on: June 13, 2010, 11:09:32 AM »
ban versinler daha iyi ya. Temiz çözüm olur. Ayrıca kimseye ağır birşey demiyorum. Sadece kendi haklarımı korumaya çalışıyorum

Benim demek istediğim yarış artık tamamen imkansız hale geldi. yeni diyar gerekli eşit şartlarda oyuna başlayıp eşit şartlarda  yarışmak için. Oyun zaten yeni. Yani çok yeni olmasa da sadece 2 tane diyar var. Bunlar da oyunun başlangıcında açılmış olanlar. Haberimiz oldu da biz mi gelmedik sanki şimdi böyle bir haksız muamele görüyoruz???

..7-..9 level olayına gelince zaten elimizde mükemmel ötesi eşyalar bile olsa kendimizden max 2-3 level  üstü düşmana saldıramıyoruz. Bazı ayarlamaları var onun. Sen de iyi bilirsin..
Sanırım beni dinleyen tek kişisin ama bu durumdaki çarpıklık konusunda hmfikir değiliz.
Yani Azerbaycanlı kardeşim. Beni bi sen anladın, sen de yanlış anladın :D

Şimdi koşulsuz isteklerimi sıralıyorum. Yapılırsa devam. Ama yapılmazsa zaten 3 gündür oynamıyorum :D
     1. 6. aşama hariç tüm özelliklerin 02.06.2010 öncesiyle aynı olarak düzenlenmesi
     2. Yeni diyar(lar) açılması. 1. isteğime uygun olursa o zaman çok daha sevimli olur. Tadından yenmez valla
« Last Edit: June 13, 2010, 11:14:20 AM by sevdimki »

mr_ferid

• Guest
« Reply #6 on: June 13, 2010, 01:31:35 PM »
carpiklik konusunda yaniliyorsun bende hic sevmedim yeni kurali facebookdan bile kendi itirazlarimi iletdim  :)
bi de Azerbaycanli oldugumu nerden anladin?  :D

Offline sevdimki

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #7 on: June 13, 2010, 01:54:34 PM »
Burada spam yapmayalım uçururlar :)
sanırım bir yerde yazmıştın oradan biliyorum
zaten foruma yazan bi sen varsın. Çok göze batıyorsun dikkat et :)

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
« Reply #8 on: June 13, 2010, 03:54:37 PM »
Bu konuda İH takımı emin olun sizi anlıyordur ama biraz daha duyarlı olmanız gerekli. Bende oyunu oynayan biriyim 48 levelim. Aşama 6 olmama 2 level kalmışken tecrübe formülü değiştirildi gerekçesi ise oyuncuların çok hızlı level atlaması. Önceden aşama 6 olan 50-60 oyuncu vardır bu geridekilere haksızlık olarak görülsede bu böyle olmak zorundaydı. Bu bir online rol yapma oyunu olduğu için burada belirli bir yarış söz konusu değil. İmperial Online oyunu hakkında böyle şeyler derseniz hak verirdim ama İmperial Hero oyununda her oyuncu kendi karakterini geliştirmek kendi karakterini daha güçlü yapmak için uğraşıyor. Bu farkların doğurduğu sonuçların en önemlisi server resetleme olayı yok. Yani istediğiniz kadar emek verebilirsiniz yada oyun kredisi alabilirsiniz. Şuan ki isyanınızı anlıyorum bu durumu bende oyuna ilk başladığımda çekmiştim bir süre. Level atladıkça ve özellikle zanaat yaptıkça hem oyun parası kazandığınızı göreceksiniz hemde oyundan daha çok zevk alacaksınız.

Bunun dışında yeni server açılır mı yada ne zaman açılır bilmiyorum, ona genel adminler server nüfusuna bakarak karar verirler. Aşama 7 ise çok yakında gelecek.

Forumda öneri-görüşler bölümünde fikirlerinizi usluba uygun bir dille tabiki anlatabilirsiniz. Herkesin görüşleri okunur, yapılabilirliği olan öneriler göz önünüde tutulur. İyi oyunlar

Offline sevdimki

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #9 on: June 13, 2010, 08:51:31 PM »
Hayır sayın moderatör kesinlikle kabul etmiyorum.
Öncelikle oyun tekniğini ya da mekaniğini değiştirecek yenilikler (Aşamaların ikiye bölünmesi ve tecrübe puanı hsaplamasının değiştirilmesi)sadece pozitif yönde olursa kabul edilebilir. Aksi oyuncu kaybetmekten başka bir işe yaramaz. Oyuncuların hızlı seviye yükseltmesinin kime ne gibi zararı olabilir ki? Sanki tecrübe puanlarını ceplerinden mi veriyorlar!
İkinci bir konu yarış. Elbete bu bir yarış! Tüm ekonomiyi yüksek tecrübeli oyuncular belirliyor. Elmasın 38binlerde olmasının, bazı kaynakların fiyatının çerez parası bile değilken bazı kaynakların 200binlerde olmasını belirleyenler yüksek seviyedeki oyunculardır. Ayrıca oynayan tüm oyunculara tek tek sorulsun bakalım kim istemez ilk bilmem kaçta olmayı. Şimdi o oyuncular birkaç milyon tecrübe puanı yapmışken biz daha yüzbinlerdeyiz. Yani o gibi puanları yakalamamız iki kat zorlaştı diyecektim ki şu aşamanın bölünmesi olayı işimizi iki kat daha zorlaştırıyor. Ayrıca bundan önceki zanaatçı arkadaşlarımızın sadece üst seviye eşya ürettiğini ve ara seviye eşya bulunmasının ne kadar zor olduğunu da hesaba katarsak sanırım ne demek istediğimi anlatabilmiş olurum. Bu bir yarış değildir, herkes kendi kahramanı ve zanaati üzerinden oynar lafı saçmalıktan (Çok özür dileyerek) öteye geçemez. Ben zaten 2 hazirana kadar oyundan oldukça çok zevk alıyordum ve kendi çapımda da zanaatten para kazanıyordum.

Muhtemelen yapımcı oyunu bu kadar zorlaştırarak kazancını arttırmaya çalışıyor. Ama bunu eşit rekabet ortamı sağlayarak farklı şekillerde yapabilirdi. Şimdi kaybettiği ve kaybedeceği oyuncu sayısı yüzünden kar edeyim derken zarar edecek. Farkında değil.

Usluba uygun demişsiniz. Uslubum ise gayet uygundur.

Bu bir öneri şeklinde nasıl anlatılabilir ki. Yapımcılar ne yaptıklarının farkında değiller de benim sözümle bana iyilik mi yapacaklar. Ayrıca bu yeniliklerin kaldırılacağına ve oyuncular için iyi birşeyler yapılacağına inanmıyorum. Yıllardır her çeşit online oyun oynamışımdır. İşlerin nasıl yürüdüğünü de iyi bilirim. Ama hiç bu kadar caydırıcı, bezdirici bir yenilik görmedim.

« Last Edit: June 13, 2010, 08:58:02 PM by sevdimki »

mr_ferid

• Guest
« Reply #10 on: June 14, 2010, 05:41:48 AM »
evet arkadas bu konuda hakli IH oynamadan once 1 yil 6 ay IO  ve milyonlarin oyndaigi bir oyunda 1 tek bile degisiklige rastlamadim(yani kucuk degisiklikleri saymazsak facebookdan kredi almak falan).
IH ekibinin bunu yapmasinda maksadinin  kazandiklarini  katlamak oldugunu dusunuyorum.bu oyunda hesabina  10 binlerce elmas alan oyuncular gordum artik her alt seviyye icin en azindan 50% daha fazla elmas alicaklar ama arkadas hakli bu oyunun zararinadir.sunuda ekleyeyim oyunda cok fazla degisiklik olmadan bence bi yerde durup yeni diyarlara baslamak fena olmazdi.(en azindan asama 7 olayindan sonra)

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
« Reply #11 on: June 14, 2010, 12:04:16 PM »
Arkadaşlar tepkilerinizi anlıyorum fakat bu oyun henüz 1 senelik yeni yeni oturuyor. Şuan yapılmış olan yenilik kalıcı olacak yada olmayacak diye birşey yok. Global forumda ve moderatör forumundada bu konular tartışılıyor, bu tarz tepkileri veren sadece türk oyuncular değil. Olaylara objektif açıdan bakmanız iyi olacaktır.

Offline seaside1

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #12 on: June 16, 2010, 03:09:58 AM »
evet kesinlikle arkadaş haklı ben daha yeni başladım oyuna 19 lvl'im 20 lvl olunca ne yapacağımı düşünüyorum şimdiden çünkü 3. aşamanın ilk levellerinde işe yarar hiç bir şey yok şu anda 500 bin altın 500 elmasım var sev. 28 29 epik silahlar var ucuz bulup almıştım ama ben şu anda onları 25 sev. olana kadar kullanamayacağım kendim zırhçıyım onları üretsem onlar da 28-29 sev. çıkacak onları da kullanamayacğım böyle bir saçmalık olur mu ben şimdi ne yapmalıyım oyun modları kuralları değ. bunları da düşünmeli hesabı tatile alıp yeni diyar açılıncaya kadar mı bekleyelim  ???

mr_ferid

• Guest
« Reply #13 on: June 16, 2010, 07:29:00 AM »
benimde dedigim gibi zirhcilarin ya da silahcilarin her hangi birinden siparisle esya yaptira bilirsiniz.hem 24 lwl esyalarin o kadar pahali olacagina inanmiyorum.yani sifir seviyyesindeki bir oyuncuyu 1 hafta once 3 milyon altinla fulledim
« Last Edit: June 16, 2010, 07:37:48 AM by mr_ferid »