Автор Тема: Относно функцията "Задай въпрос"  (Прочетена 1845 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Относно функцията "Задай въпрос"
« -: Януари 06, 2010, 07:55:16 pm »
Нямах намерение да коментирам тази опция, но ако ще я има, нека поне да работи...
До колкото разбирам този, който отговаря на въпроса може да остави въпросът "отворен", с възможност за коментар.
Нека, ако не прекалено сложно, да се оставят по-дълго отворени въпросите, така ще се избегне дублирането, поясняването и други произтичащи от непълен (или неразбран) отговор последствия.

Оставям настрана преценката дали отговорът да бъде максимално стандартен (разбирай отбиване на номера) или все пак да се съобрази поне с нивото на героя, който задава въпроса (с презумпцията, че някой като се додрапал до 5-та категория, поне е наясно с елементарните неща).

Извинявам се, ако тонът ми изглежда хаплив, но ще онагледя с пример

Cindarella [40] Мистик на мрака [Въпрос]   17:34 06-01-10
Неполучените обработени кожи   1 Отговори
На 4-ти вечерта съм обработила общо 50 превъзходни одрани кожи, от които трябваше да получа 25 готови кожи. Точките в занаята са отчетени, но кожите ги няма. Ще бъдат ли възстановени кожите или да не си ги чакам? Проблемът не е само при мен, поне доколкото разбирам... http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=10452.0
    Re: Неполучените обработени кожи   19:02 06-01-10
    Възможно е да е бъг, затова пишете в темата в форума ... Възможно е да са отишли в някоя от другите раници и там да са се заключили ако ти е свършил премиума :)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Относно функцията "Задай въпрос"
« Отговор #1 -: Януари 06, 2010, 08:06:19 pm »

Извинявам се, ако тонът ми изглежда хаплив, но ще онагледя с пример

Cindarella [40] Мистик на мрака [Въпрос]   17:34 06-01-10
Неполучените обработени кожи   1 Отговори
На 4-ти вечерта съм обработила общо 50 превъзходни одрани кожи, от които трябваше да получа 25 готови кожи. Точките в занаята са отчетени, но кожите ги няма. Ще бъдат ли възстановени кожите или да не си ги чакам? Проблемът не е само при мен, поне доколкото разбирам... http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=10452.0
    Re: Неполучените обработени кожи   19:02 06-01-10
    Възможно е да е бъг, затова пишете в темата в форума ... Възможно е да са отишли в някоя от другите раници и там да са се заключили ако ти е свършил премиума :)


? Еми човека си е казал ... явно не е погледнал че си писала или не е знаел че си ти ... ;) Мисля че е дал добър отговор (кънчев)

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Относно функцията "Задай въпрос"
« Отговор #2 -: Януари 06, 2010, 08:20:43 pm »
Морти, айде не пишем, колкото да се намираме на работа.
Никой не е длъжен да знае как ми е ник-а във форума и играта. Темата съм посочила чисто информативно за онагледяване на проблема. Но това няма никаква връзка с дадения отговор.
Аз попитах дали кожите ще бъдат възстановени. Без значение дали ще съм Скарлет, Cindarella или филанкишията.

А тук конкретно препоръката ми е - да се оставят въпросите отворени за коментар.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Относно функцията "Задай въпрос"
« Отговор #3 -: Януари 06, 2010, 08:32:39 pm »
Аз пък смятам предложението на Skarlet за изключително важно нещо в по-общ смисъл- да измислим и въведем редица (били и прости) ефективни промени в модула. Ползва се доста, редно е да има улеснения както за питащите, така и за отговарящите. Като за начало може да се добави
1) във филтъра за избираме теми с 0, 1, 2, 3 или повече отговора
2) "Разреши отговори" да е зададената по подразбиране опция (някои от новоупълномощените членове още не са свикнали с модула, пък и аз в началото като разучавах имах неясноти)
3) може да има бутон "Докладвай за обидно съдържание", тъй като на няколко пъти съм виждал вулгарни текстове, които не подлежат на коментар.

Неактивен гььг

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +13/-13
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Относно функцията "Задай въпрос"
« Отговор #4 -: Януари 06, 2010, 10:48:01 pm »
     Мда, имаше едно място където беше сигурно че някой от екипа ще прочете и обърне някакво внимание на въпросите на играещите но уви вече и в тази опция нещата се разводняват  ;D
    Сега може да се очаква само едно - по няколко отговора на всеки въпрос и никаква конкретика. Не ми е ясно само на кого бе нужно това  *hmm*
    Ето  Ви и един пример:

         Банката в кат.5         
Защо няма банка в провинцията кат.5 след като тя не се води опасна ? Нали банките липсват само в опасните провинции ?
    Re: Банката в кат.5    19:03 06-01-10
    Доколкото знам трябва да има, ще пиша тема в форума :)
    
    Re: Банката в кат.5    19:34 06-01-10
    В една тема беше написано, че ще бъде опасна провинцията от категория 5. Може за това да няма банка и в един момент провинцията да стане опасна.

       И какъв е резултата ?  -  Никаква яснота!!!   
 

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Относно функцията "Задай въпрос"
« Отговор #5 -: Януари 07, 2010, 12:49:04 am »
Ако може да изкажа накратко моето виждане за тази "функция" :

1. Аз лично никога не бих съветвала който и да е от потребителите който са чести посетители на форума да я използват за да зададат въпрос от типа на Скарлет (т.е сериозен проблем свързан с нововъведения в играта). В форума има 100 пъти по-голям шанс да ви обърнат внимание и да докладват проблема.

2. Задай въпрос е по мое мнение за предимно елементарни въпроси. Ако някой новак го мързи да чете форума и не знае как да си произведе кюлче, набави злато и тем подобни. Не задавайте там въпроси "Ще има ли рецепти категория 5 в магазините". Ами не знаем, бе човек. Въобще, подобни въпроси на които никой не им знае отговора, е доста ненужно да се задават.

3. Ако искате да имате дискусия - там не и е мястото. Разни хора го ползват за препоръки, за питания " Ама защо трябва да имам 10 базови точки за да мога да слагам в специализацията. Честно ли ?" Ами такава е играта ! Това са правилата, честни, почтенни, няма да ги променят за тебе. Въобще си е губи време да се отговаря на такъв "въпрос"

Така че, според мен за да не се разводняват въпросите на новаците (и напредналите), ползвайте форума. Имате далеч по-голям шанс да получите по-добра информация според мен. Особено за проблеми, категорично по-бързо ще бъдат забелязани.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Относно функцията "Задай въпрос"
« Отговор #6 -: Януари 07, 2010, 08:38:06 am »

? Еми човека си е казал ... явно не е погледнал че си писала или не е знаел че си ти ... ;) Мисля че е дал добър отговор (кънчев)

А ти защо се правиш на ощипан ?

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Относно функцията "Задай въпрос"
« Отговор #7 -: Януари 07, 2010, 10:30:46 am »
Нямах намерение да коментирам тази опция, но ако ще я има, нека поне да работи...
До колкото разбирам този, който отговаря на въпроса може да остави въпросът "отворен", с възможност за коментар.
Нека, ако не прекалено сложно, да се оставят по-дълго отворени въпросите, така ще се избегне дублирането, поясняването и други произтичащи от непълен (или неразбран) отговор последствия.

Оставям настрана преценката дали отговорът да бъде максимално стандартен (разбирай отбиване на номера) или все пак да се съобрази поне с нивото на героя, който задава въпроса (с презумпцията, че някой като се додрапал до 5-та категория, поне е наясно с елементарните неща).

Извинявам се, ако тонът ми изглежда хаплив, но ще онагледя с пример

Cindarella [40] Мистик на мрака [Въпрос]   17:34 06-01-10
Неполучените обработени кожи   1 Отговори
На 4-ти вечерта съм обработила общо 50 превъзходни одрани кожи, от които трябваше да получа 25 готови кожи. Точките в занаята са отчетени, но кожите ги няма. Ще бъдат ли възстановени кожите или да не си ги чакам? Проблемът не е само при мен, поне доколкото разбирам... http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=10452.0
    Re: Неполучените обработени кожи   19:02 06-01-10
    Възможно е да е бъг, затова пишете в темата в форума ... Възможно е да са отишли в някоя от другите раници и там да са се заключили ако ти е свършил премиума :)
Отговорът е абсолютно точен.
Въпросът ти, Скарлетке, не е свързан с геймплея на играта, а с проблем, който по-скоро е свързан с бъг.
Отговорилият много точно ти е препоръчал да пишеш във Форума.
В случая грешката е твоя, защото си употребила функцията "Задай въпрос" за докладване на бъг.
Става дума за ЗАДАВАНЕ НА ВЪПРОС, а не за докладване на бъгове.
За докладване на бъгове си иманадлежен ред: Форум, Live Support, support пощата...

И, да, хапливият ти тон не се приема, защото е абсолютно неуместен.
Темата се заключва.

П.С. Дори не си си направила труда да селектираш съответната секция, просто си бързала, защото си била нервна, най-вероятно... или си имала някаква друга работа.
Ама дайте да пишем контент във Форума, щото сме кисели днес...

« Последна редакция: Януари 07, 2010, 10:37:02 am от Oton »
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts