Автор Тема: Аз ли съм голям карък или Стрелец с лък е пълна заблуда!  (Прочетена 3598 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JOYE

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +65/-84
    • Профил
Мина месец, мина два тя и годината кажи речи ще се изтъркули  >:(, а тая моята заспала героиня дето я въоръжих с лък с цвят лила в тон актуалните цветове за сезона си остава все така калпава. Чудя се къде сгреших, че някакъв мачо с меч няколко нива над моето все да ме пердаши?  *UNDECIDED* Ами нали уж обсега ми по-голям не знам си какво още там, абе живея с празни надежди, че мога да ги стрелкам у ахилесовата пета тия тенекиените герой май. Или може би разсъждавам в правилна посока просто героите не са добре балансирани? :) Е, споделете, оплачете се или поне сътворете някоя тъпотия над която всички дружно да се похилим, както направих аз току що.  *hihi*

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
За мен има само 2 варианта... или метателно копие на което всички ни е ясно как се развива или арбалет с отрова на максимум.Това са вариантите за мен... тея лъкчета неме кефат ама хич...

NightFiary

  • Гост
За мен има само 2 варианта... или метателно копие на което всички ни е ясно как се развива или арбалет с отрова на максимум.Това са вариантите за мен... тея лъкчета неме кефат ама хич...

Арбалета е супер на обсег и щета, НО взема 20% ловкост и точност, а това е в основата на един стрелец.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Арбалета е супер на обсег и щета, НО взема 20% ловкост и точност, а това е в основата на един стрелец.

Точно това е проблема.Че за да има смисъл да сложиш арбалет трябва да стигнеш 5к, където вече точността достига нива при които може оръжието да нети дава критичен и т.н.Мисля че и сама можеш да се сетиш какво имам предвид.Метателните ножове също неса лоши, но хем са с малко щета хем с малко обсег.Иначе има някой много добри от легендарни рецепти.Чакам някоя епична рецепта 5к за арбалет и слагам арбалета!

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Лъка мачка! Призрачния ловец не е направен за ПвП (поне според мене) той е направен за убиване на животни ! Тях ги прави на прах ! :)

Неактивен torkvemada

  • Jester
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 138
  • Karma: +57/-73
    • Профил
Лъка мачка! Призрачния ловец не е направен за ПвП (поне според мене) той е направен за убиване на животни ! Тях ги прави на прах ! :)
Именно. И тъй като засега ПвП-то не е от никакво значение, може спокойно да си играеш с лък на залп и орлово око, да си трепеш мобовете, да си трупаш капитал и да му мислиш чак когато битките между герои придовият някакъв смисъл.
Емпатия? Алтруизъм? И аз обичам научна фантастика.

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Аз първоначално започнах с лък, но към 8-9-то ниво се усетих и си цъкам с копия. Според мен няма логика точно стрелец с лък да е лош в ПвП, но може и така да е замислено първоначално. Все пак има умения като Скаут и Лов, напълно излишни за ПвП, докато на един преследвач, примерно, и 70 точки няма да стигнат. Кофти е, че стрелците нямат никаква защита, освен бонуса за ловкост, добре би им дошно едно Избягване, но тогава биха станали много силни и става един омагьосан кръг.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Мина месец, мина два тя и годината кажи речи ще се изтъркули  >:(, а тая моята заспала героиня дето я въоръжих с лък с цвят лила в тон актуалните цветове за сезона си остава все така калпава. Чудя се къде сгреших, че някакъв мачо с меч няколко нива над моето все да ме пердаши?  *UNDECIDED* Ами нали уж обсега ми по-голям не знам си какво още там, абе живея с празни надежди, че мога да ги стрелкам у ахилесовата пета тия тенекиените герой май. Или може би разсъждавам в правилна посока просто героите не са добре балансирани? :) Е, споделете, оплачете се или поне сътворете някоя тъпотия над която всички дружно да се похилим, както направих аз току що.  *hihi*

На теория можеш да биеш абсолютно всеки герой 1в1.На практика обаче  след 4к можеш да биеш мистици без значение какви,преследвачи без стелт и с по лоша екипировка от твоята и свирепи войни с чук,пика,или оръжие което не дава блок.В общи линии с прилична екипировка побеждаваш 2 класа герои по често отколкото губиш срещу тях и почти винаги губиш от другите 2 класа герои (преследвачи и пазители).Не забравяй обаче че ловеца е героя с,който може би най-лесно се бият мобове и най-бързо се вдига ниво особено до 5к.
А относно баланса,смея да твърдя че играта е почти перфектно балансирана за пвп 1в1.Просто не съществува клас герой,който да може да победи безпроблемно всички други класове,при да кажем равностойна екипировка и правилно разпределни атрибутни точки и умения.

П.с.Възможно е дори да се победи пазител с ловеца ако се играе с арбалет,отрова и пронизващ изстрел,но при такова развитие срещу мистиците ще ти е доста трудно ;)
« Последна редакция: Февруари 08, 2010, 11:58:11 pm от ColdAsLife »

Неактивен gabarko2

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 326
  • Karma: +42/-60
    • Профил
Преследвача хем има щит, хем умение за избягване на противникови удари - къде е логиката?
Ловеца има някакво там прецизност, дето я работи, я не - по-вероятно е без значение дали си го качил в 3-та категория!
Ловеца е гола вода - поне в 3-та, за нагоре незнам как се представя.
Но и за мен с арбалет трябва да се бие, иначе лъкчето е идеален способ да почешеш гадинките преди да са те стигнали и смляли от бой!
Залпа на основния герой, лично за себе си не съм открил отговора дали е полезен. Има полза от него само при максимално развито умение отрова, т.е. задължително да си с арбалет! И тогава ще правиш някакви си там 10 поражения на рунд в 3-та, и около 30 в 4-та(може и да греша, но от обяснението на отровата така излиза). Странно животно е ловеца ( в 3-та развивам един, ама не мн успешно!).
Човешкото око е ненаситно!

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Преследвача хем има щит, хем умение за избягване на противникови удари - къде е логиката?
Ловеца има някакво там прецизност, дето я работи, я не - по-вероятно е без значение дали си го качил в 3-та категория!
Ловеца е гола вода - поне в 3-та, за нагоре незнам как се представя.
Но и за мен с арбалет трябва да се бие, иначе лъкчето е идеален способ да почешеш гадинките преди да са те стигнали и смляли от бой!
Залпа на основния герой, лично за себе си не съм открил отговора дали е полезен. Има полза от него само при максимално развито умение отрова, т.е. задължително да си с арбалет! И тогава ще правиш някакви си там 10 поражения на рунд в 3-та, и около 30 в 4-та(може и да греша, но от обяснението на отровата така излиза). Странно животно е ловеца ( в 3-та развивам един, ама не мн успешно!).

Само да пипитам къде видя арбалет 3к с 40 минимални поражения и арбалетк 4к с 120 минимални поражения?

Неактивен gabarko2

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 326
  • Karma: +42/-60
    • Профил
Re:Аз ли съм голям карък или Стрелец с лък е пълна заблуда!
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2010, 12:10:09 am »
Хммм ми така наизуст си говоря, чакай да проверя какви са поразженията.
Мда значи наемника ми се разхожда с легендарен арбалет 3-та кат. с минимални 68, което прави по около 17 поражения на рунд. Ако си с епик ще правиш по около 25 да речем, при максимално развито умение отрова, а можеш ли на 20-то ниво да си го вдигнал това умение на макс ? Питам защото незнам?

П.П. А и аз съм в 3-та категория - тя се пада някаква такава преходна - хем имаш уменията, хем са на ниско ниво и нямат тежестта с която влияят в 4-та и 5-та. Може би от там идва моето "невежество".
Човешкото око е ненаситно!

Неактивен gabarko2

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 326
  • Karma: +42/-60
    • Профил
Re:Аз ли съм голям карък или Стрелец с лък е пълна заблуда!
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2010, 12:13:56 am »
Специално наменика ми ловец се справя доста по-добре със задълженията си с арбалет, макар и с негативните бонуси. Пробвах с лъкче със същите поражения и критичен повече даваше , доста зле е положението при залп. Щетите са доста по-надолу. Особено като се стигне до прилючение свързано с пребиване на костенурки, лъка сериозно издъхва тогава. Но това е частен случай така да се каже в останалите 99% от времето се биеш с всичко друго, но не и костенурки и нещата се уравновесяват донякъде.
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 12:15:43 am от gabarko2 »
Човешкото око е ненаситно!

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Аз ли съм голям карък или Стрелец с лък е пълна заблуда!
« Отговор #12 -: Февруари 09, 2010, 12:17:29 am »
Хм аз като бях 3к ловец с арбалет 1в1 размазвах всички с изключение на някакъв мистик и на Сион.Пазителите в 3к са доста слабички все ощеи не бяха проблем свирепите войни също,преследвачите 3к нямат високо ниво стелт,така че 3к битките 1в1 са рая за ловците ;)
Залпа за основен герой ловец е полезен и то доста особено ако се бият животни,заради бонус щетата от Лов,бонуса от убити мобове и се получава прилична минимална щета около 150-170 беше при мен.Но на всеки залп има поне по 2/3 критични така че се правят доста поражения.Докато бях ловец в 5к рядко имах битка от 2 рунда,случваше само ако се биех без достатъчно дух или ако мобове се скъсат да блокират.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Аз ли съм голям карък или Стрелец с лък е пълна заблуда!
« Отговор #13 -: Февруари 09, 2010, 12:19:59 am »
Специално наменика ми ловец се справя доста по-добре със задълженията си с арбалет, макар и с негативните бонуси. Пробвах с лъкче със същите поражения и критичен повече даваше , доста зле е положението при залп. Щетите са доста по-надолу. Особено като се стигне до прилючение свързано с пребиване на костенурки, лъка сериозно издъхва тогава. Но това е частен случай така да се каже в останалите 99% от времето се биеш с всичко друго, но не и костенурки и нещата се уравновесяват донякъде.

Имам мерк ловец в момента в 5к с рядък лък от магазина и без почти никакви други предмети,на битка прави между 6 и 10к поражения общо със залп.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Аз ли съм голям карък или Стрелец с лък е пълна заблуда!
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2010, 08:15:41 am »
Отбор 1 е победител!
Статистика на битката за MaTa_koCmaTa:
Успешни/Атаки: 15/8
Общо нанесени щети: 6680.1
Критични удари: 6
Статистика на битката за Гигантски гущер:
Успешни/Атаки: 0/0
Общо нанесени щети: 0
Критични удари: 0
Статистика на битката за Гигантски гущер:
Успешни/Атаки: 0/0
Общо нанесени щети: 0
Критични удари: 0
Статистика на битката за Гигантски гущер:
Успешни/Атаки: 0/0
Общо нанесени щети: 0
Критични удари: 0

Battle generation time: 0.030325 seconds.

EXP added : 928(+9) to MaTa_koCmaTa
GOLD added : 327 to MaTa_koCmaTa
голям филм е за животни лъкчето  ;D
100 дух похарчи
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 08:18:06 am от LCFDIVINE »