Автор Тема: Забавно  (Прочетена 118195 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

newcomer

  • Гост
Re:Забавно
« Отговор #420 -: Февруари 19, 2011, 06:44:49 pm »
I. Две бели шапки. Тоест аз съм с черна. II. Черна и бяла шапка. Ако аз съм с бяла шапка, то онзи с черната ще се сети, че е с черна по т.I, но мълчи, значи черната е моя.

newcomer

  • Гост
Re:Забавно
« Отговор #421 -: Февруари 19, 2011, 06:45:40 pm »
III. Две черни - чакам, мълчание, следователно аз съм с черна, защото ако аз съм с бяла, другите двама ще се сетят за цвета на своите шапки съгласно т.I и т.II

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Забавно
« Отговор #422 -: Февруари 19, 2011, 10:07:14 pm »
Имате едно буре без капак в него има някакво количество вино. Човек решава да го купи и заявява това буре е по-малко от половината пълно ще дам 100лв за него. Собственика казва бурето е над половината пълно трябва да платите 150лв. Как без да използват каквито и да било съоражения по най-лесният начин двамата могът да разберът кой е прав.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Забавно
« Отговор #423 -: Февруари 19, 2011, 10:12:50 pm »
Ако го наклонят на една страна така, че точността точна до опира ръба от отворения край. Ако при това положение се вижда дъното- значи течността е по-малко от половината обем. Ако не- точно или повече от 50%. Ама това решение е при условие, че бурето е симетрично.

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Забавно
« Отговор #424 -: Февруари 19, 2011, 10:14:37 pm »
Прав си браво много бързо позна :) .

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Забавно
« Отговор #425 -: Февруари 19, 2011, 10:28:09 pm »
Още една за логика.

В една килия има 2-ма затворници на смъртна присъда и трябвало да ги обесят след 10 дена, един прозорец без решетки който обаче бил много нависоко и неможели да го достигнат дори и единият да застане на рамене на другият  и парче не бетонирана земя на която може да се започне тунел но изкопаването му би отнело твърде дълго за да се измъкнат преди да бъдат обесени. Как ще се измъкнат затворниците :) ?

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Забавно
« Отговор #426 -: Февруари 19, 2011, 10:42:07 pm »
Ето една и за математиците.

4 членна метъл банда тръгнала да изнася концерт но закаснявали и решили да минат по пряк път. Там се натъкнали на един тъмен мост но имали само 1 фенер . Заради различното тегло на инструментите всеки се предвижвал с различно темпо.
1 - 1 минута да пресече моста.
2 - 2 минути да пресече моста.
3 - 5 минути да пресече моста.
4 - 10 минути да пресече моста.
Като по моста можели да се движат само 2-ма човека едновременно и преминавали с темпото на най-бавният. Пример 1 минутния с 10 минутния ще го минат за 10 минути.И после единият от двамата трябва да се върне да занесе пак фенерът за да може следващите 2-ма да преминат. Имали 17 минути за да пристигнат навреме.

В какъв ред трябва да преминът металистите за да стигнат навреме до концерта  *hihi*

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Забавно
« Отговор #427 -: Февруари 19, 2011, 10:50:58 pm »
Тази с бурето беше лесна... ама първо се чудех мога ли да закова две дъски на отворения край и да го сложа на една страна (е, ако прелива- лошо). После ми дойде на ум какво ли ще е отражението на горния ръб във виното според това колко е пълна бъчвата. Останалите идеи няма да ги споменавам, ама "леснотата" върви все в тая посока. Накрая се сетих и за самото накланяне до "някакъв" ъгъл.

За това с килията- може би има начин поне да изкопаят достатъчно пръст, която да струпат под прозореца? А може и затворът да е правен върху блатна почва- хем всичко е само тиня и не можеш да утъпчеш нищо, хем дори и да избягаш през прозореца се озоваваш автоматично до шията в тиня и потъваш като овца в торфено блато.


А последната- не знам как ще стане. Най-бързо би било: 1 и 5 -> 5 минути; 1 се връща -> стават 6; 1 и 10 -> 16; 1 се връща -> 17; 1 и 2 отиват -> 19 минути общо. Освен ако малкият хитрец не си остави арфата или каквото там ползва от другия край на моста и после се движи с огромна скорост (но пак стават малко над 17 минути).

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Забавно
« Отговор #428 -: Февруари 19, 2011, 10:55:23 pm »
И за килията позна ще копаят тунела докато изкопаят достатъчно пръст да натрупат и да се изкатерят през прозореца.

А за бандата не е това най-бързият начин :)

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Забавно
« Отговор #429 -: Февруари 19, 2011, 10:59:14 pm »
Още една :)

На пристанище във хубав слънчев ден си стоял един кораб не е имало и вълничка по морето но изведнъж корабът започнал да потъва без да е имало каквато и да е авария по него. Защо е станало така ?

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Забавно
« Отговор #430 -: Февруари 19, 2011, 11:00:09 pm »
Още една :)

На пристанище във хубав слънчев ден си стоял един кораб не е имало и вълничка по морето но изведнъж корабът започнал да потъва без да е имало каквато и да е авария по него. Защо е станало така ?

Това вече е за newcomer. :D

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Забавно
« Отговор #431 -: Февруари 19, 2011, 11:06:38 pm »
Ха що мислиш така :) ?

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Забавно
« Отговор #432 -: Февруари 19, 2011, 11:12:37 pm »
Хайде още една просто защото е събота вечер а човек няма с кой да излезне да се повесели  *UNDECIDED* .

Стоиш ПРЕД стая без прозорци във нея има една крушка. Пред теб има 3 ключа за светкане но само един от тях включва лампата имаш право да влезнеш в стаята 1 път за да разбереш кой ключ е за лампата. Как ще разбереш :)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Забавно
« Отговор #433 -: Февруари 19, 2011, 11:20:47 pm »
Хайде още една просто защото е събота вечер а човек няма с кой да излезне да се повесели  *UNDECIDED* .
Ами... просто вън е мъртвило преди 12, а резервации за кръчми няма. Обаче четвъртъците са нещо велико!

newcomer

  • Гост
Re:Забавно
« Отговор #434 -: Февруари 19, 2011, 11:22:08 pm »
Нещо се е объркало при товаренето, получил е крен и се преобърнал. Случвало се е. Надали това е решението. Твърде е тривиално.