Автор Тема: списък на рецептите  (Прочетена 6732 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #15 -: Юли 26, 2011, 07:35:08 pm »
Ще бъде най-добре , веднъж завършени, каталозите на рецептите да бъдат сложени в "Как да играем" ,както се случи и с "Комплектите"
според мене доста лоша идея.За хора като мене със слаб комп и нет отварянето дори на комплектите е невъзможно камоли да чакам да ми зареди страница с 10000 рецепти
И какъв е смисъла от каталог с редки рецепти?

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:списък на рецептите
« Отговор #16 -: Юли 26, 2011, 07:54:47 pm »
според мене доста лоша идея.За хора като мене със слаб комп и нет отварянето дори на комплектите е невъзможно камоли да чакам да ми зареди страница с 10000 рецепти
И какъв е смисъла от каталог с редки рецепти?

Много просто.Подобни каталози са в улеснение на играчите и придават един вид на завършеност на целия продукт - в този случай Империален Герой.

Относно слабия компютър и нет, като изключим егоистичния елемент ,каталозите на рецептите могат да се намерят във форума на играта , не виждам нищо лошо  да бъдат вмъкнати и в "Как да играем" за тези потребители , които не използват форума , а повярвай , те не са никак малко.А и след като хората от екипа са решили ,че каталога на комплектите има място и може да бъде поместен там , защо да не се направи същото и с каталозите на рецептите?
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #17 -: Юли 26, 2011, 08:36:25 pm »
Много просто.Подобни каталози са в улеснение на играчите и придават един вид на завършеност на целия продукт - в този случай Империален Герой.

Относно слабия компютър и нет, като изключим егоистичния елемент ,каталозите на рецептите могат да се намерят във форума на играта , не виждам нищо лошо  да бъдат вмъкнати и в "Как да играем" за тези потребители , които не използват форума , а повярвай , те не са никак малко.А и след като хората от екипа са решили ,че каталога на комплектите има място и може да бъде поместен там , защо да не се направи същото и с каталозите на рецептите?
Ми нека вмъкват мене като цяло не ме интересува защото не влизам в тези менюта.Както примерно не влизам в аукциона на менюто за цели комплекти така и там не влизам.И надали и съм единствен с тези проблеми.Относно егоистичния момент и аз мога да кажа същото.И едно е да видят хората комплектите кой какво дава друго е каталог на редки рецепти.Пълна безмислица.Айде за епични и легендарни става ама за редки какъв е смисъла?Предполагам знаеш че има редки рецепти дори без атрибути и тях ли ще вмъквате в тази идея.
Иначе за каталога на комплекти нищо не казвам много си е добра идеята нека го има някъде даже с интерес бих разгледал новите комплекти в 7ма защото още не съм го направил.Не мога да влезна в менюто просто.И казвам,че ще е хубаво като се прави нещо да е максимално оптимизирано за да може сички да се възползват от това,а не само хората с компове за над 1000-2000 лв и 50 лв месечни сметки за интернет.

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #18 -: Юли 26, 2011, 09:42:29 pm »
Смисъла е следният.Може не всеки да иска или да може да се екипира с изработки само от легендарни рецепти.Да кажем мистик си търси тояга.....както вече няма почти никакъв пазар какво може да направи освен да помоли някой да му изработил.Е трябва да рови 20 дена докато намери точната рецепта понеже на дали е една единствена или...просто може да отвори каталога и да си избере рецептата.
Също писах и че може да се казва колко точки дава за изработка...за някой професии като оръжейник и майстор на брони където има рецепти даващи по 12 и 14 а не само по 10 максимум както при бижутерите би било голямо улеснение за начинаещите майстори.
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #19 -: Юли 26, 2011, 11:10:50 pm »
тва важи от 5-та нагоре...в 4-та разнообразие няма  :D :D
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #20 -: Юли 26, 2011, 11:17:58 pm »
Смисъла е следният.Може не всеки да иска или да може да се екипира с изработки само от легендарни рецепти.Да кажем мистик си търси тояга.....както вече няма почти никакъв пазар какво може да направи освен да помоли някой да му изработил.Е трябва да рови 20 дена докато намери точната рецепта понеже на дали е една единствена или...просто може да отвори каталога и да си избере рецептата.
Ми да ще помоли някои да му изработи.Човека ще му каже с какво разполага дали има или няма рецепта.Ако има ще му направи,а ако няма не.После ще почнат и двамата да търсят рецепта и ако имат късмета да я намеря дали ще им падне или на аукциона или ще пишат че търсят рядка рецепта във форума и т.н. ще си я направят и пак с нищо няма им помогне скапаният каталог на редките рецепти.Съжалявам,но пак не виждам смисъл от каталога само хабене на нерви за тоз който го прави.Да не говорим че там не са 20-30 рецепти,а много повече отделно някои нямат атрибути дори което обезмисля качването им в каталога,но нали са редки трябва са там.Никав смисъл само играчка.Но който му се занимава.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #21 -: Юли 27, 2011, 12:22:23 am »
Подготвила съм и каталог на комплектите защото и аз имам същият проблем като при Иволвер въпреки че PC-то ми е перфектно и нета е най-доброто което ми предлага доставчикът.Каталога ще е готов до 24 часа тук във форума.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #22 -: Юли 27, 2011, 12:31:32 am »
Подготвила съм и каталог на комплектите защото и аз имам същият проблем като при Иволвер въпреки че PC-то ми е перфектно и нета е най-доброто което ми предлага доставчикът.Каталога ще е готов до 24 часа тук във форума.
За каталога съм за две ръце видях как си тръгнала да го правиш и много ми допада,по-добре е отколкото предишният каталог само написано.И ще е хубаво като се запълни целият направо онзи да се махне и даостане само този.Доста по-добре изглежда,а и не ми забива сичко като го отворя както е в играта.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #23 -: Юли 27, 2011, 12:48:16 am »
Е поне на един да съм помогнала с този каталог ще съм доволна...........
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #24 -: Юли 27, 2011, 05:22:34 am »
и за мен ще е от полза да го направиш ти. въпреки че съм с комп за 1700лв. предвид че нета ми е макс 1 Мбит каталога ми се зарежда за 30на секунди(от до предметите) а и не мога си позволя така любимото ми отваряне на много табове.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:списък на рецептите
« Отговор #25 -: Юли 27, 2011, 11:07:32 am »
Доводите против изготвянето на подобен каталог за редки рецепти и в по-късен етап на цялостен каталог на всички видове рецепти по категория и професия са следните:

Първо - Защото това е безмислена идея.
Второ - Защото имам слаб нет и не искам да давам 50 лева за месечна такса.
Трето - Защото имам слаб компютър и не искам да давам 2000 лева за нов компютър

Дал Бог всеки му такава силна аргументация и позиция по даден проблем.




The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #26 -: Юли 27, 2011, 11:21:19 am »
Дам, дам Бог на всеки му по 1 милион.
Не съм единственият който не може да влезне в "Как да играем?" в графата с комплектите.Не съм единственият който не може да влезне в аукциона, графата с целите комплекти.И пак няма да съм единственият който няма да може да влезне в тези каталози ако се направят.
Ти си мислиш,че ей така става.Доколкото знам "Как да играем" си у помощ за играта,а така направено влизат половината играчи в него.
Вместо играта да се оптимизира,че да върви що годе при всички гледате как повече да я завлачите и да лагва още повече.
Като искаш толкова прави си каталога да те видя нали имаш желание голямо.После сички тея каталози с десетки картинки да се набият и в "Как да играем",че повече никой да не стъпи там.


Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #27 -: Юли 27, 2011, 11:25:27 am »
да ме извинявате но иволвър е прав. не винаги е въпрос на желание да имаш добър комп. така че предлагам за аукциона и "Как да играем" да има 2 версии. едната да е както сега а другата да е олекотена версия за хора като иволвър пък вече всеки си решава според техническите възможности коя да използва. така всички ще са доволни предполагам ако греша посочете ми грешките а не само да изтреляте нещо от рода "не е така" и толкова.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #28 -: Юли 27, 2011, 11:34:58 am »
Не е нужно да има 2 версии въпроса е да се направи така,че всички да го ползват.
Примерно за комплектите може да се направи на една страница списък с комплектите и за всеки комплект линк който се отваря в нова страница и така да е за всеки комплект по отделно.Да не се натрупват по 100 картинки на една страница защото е ъпсурд да ми ги отвори примерно.

Относно аукциона примерно ще е хубаво да речем комплектите да могат да се разделят на категории така ще излизат по-малко.И отделно на страницата да излизат по-малко комплекти не като сега,а да се редуцира броят комплекти който се показва.
Мисля,че тези неща ако се вкарат и направят или нещо подобно да се направи ще е лесно за всички да влизат в тези менюта в играта.

Отделно по-нагоре и mitika каза,че има същият проблем дори и с перфектен комп и приличен интернет.Се пак не секи е в голям град има нет какъвто се предлага и в по-малките градове нямаш кой знае какъв избор за интернет.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:списък на рецептите
« Отговор #29 -: Юли 27, 2011, 11:43:36 am »
като казах олекотена версия имах предвид точно това което каза ти иволвър. предположих че може би не се подразбира но не бях сигурен а не исках да рискувам с дълго обяснение за което може се каже че имам за голям умник и смятам другите около себе си за малоумни.
п.с. благодаря че допълни идеята ми иволвър.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)