Автор Тема: Дом  (Прочетена 4075 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Дом
« -: Юли 20, 2012, 01:02:03 pm »
Предложението ми за Дома
Отон беше казал че Дома ще играе важна роля в играта, но ... дотам. В момента той се ползва само и единствено за склад.
Предлагам да бъде разделен на 3 части (както таверната - хазарт, приключение, работа,наемници,задачи).
Съответно на -Килер(или склад) - сегашната функция на дома
                   -Спалня - Когато героя влезе там да се пуска за 8 часа "сън" - да възстановява кръвта и маната за 8 часа и да може да се използва веднъж на всеки 48 часа (демек 40 часа след съня да стои буден :D)
                   -Кухня - посредством кухнята той да увеличава действието на всички видове храни. Влиза с храна (50 броя) 2ра категория и след 5 точки действие - 50 броя храна 3та/4та категория. (изглежда безполезно в горните категории, ноо за герой 1ва,2ра, че и 3та категория може да се окаже доста полезно - копува храна от магазина, подобрява я и я продава с висока надценка. Ако си 6 и 7ма категория - увеличава броя на храната (защото храна 8ма категория просто няма  :D :D)
Може женските герои да имат вграден бонус +КУХНЯ защото ... там е мястото на което принадлежат  :D (kitchen's joke)



ОТ предложението ми за кухнята следва следващото предложение (което най-вероятно ще бъде отхвърлено) - а именно храната да се стаква на купчинки (като ресурсите) от по 10 (защото иначе напълно ще се развали сегашната система да няма място в раницата)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Дом
« Отговор #1 -: Юли 20, 2012, 01:58:36 pm »
Предложението храната да се събира на камара е старо. Но пък е най-доброто.

Това със "спалнята" е долу-горе добро - ако можеше да възстановиш всичко за 4 часа почивка веднъж на денонощие. Иначе се обезсмисля напълно, защото това не е стандартна игра. Знаеш, че броят на мулетата спрямо този на героите е голям.
Та... ако някой притежател на мултита случайно отдели 7-14 минути да разходи едно от мулетата си до града, ще може да си накупи достатъчно храна и колби (в подходящия град). И още малко време да ги прехвърли на героя. Ако има три мулета - още по-добре.

Въобще, ако хората започнат да ползват мулетата си за препродаване на колби през аукциона, срещу малка надценка всички герои ще имат достъп до достатъчно голям брой храна и отвари. Даже и ще могат да си вдигнат по някое и друго муле в горна категория. Вива ла комунизмус!!!

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Дом
« Отговор #2 -: Юли 20, 2012, 02:27:51 pm »
Доста несериозно ми се вижда това предложение,като изключим предложението за купчинките храна,но както се каза това е доста старо.Останалите неща няма какво да ги коментирам виждат ми се абсолютно безполезни.
Въобще, ако хората започнат да ползват мулетата си за препродаване на колби през аукциона, срещу малка надценка всички герои ще имат достъп до достатъчно голям брой храна и отвари. Даже и ще могат да си вдигнат по някое и друго муле в горна категория.
Едно време се мъчех и си продавах и колбите дори ама отдавна се отказах.Голям зор е да пускаш и продаваш по 100-200 колби дневно и всяка да се пуска отделно.Може би ако се направи възможност при колбите да пускаш по 20 еднакви оферти на веднъж това ще стимулира играчите да продават още повече колби от сега.
« Последна редакция: Юли 20, 2012, 02:31:32 pm от Ivolver »

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Дом
« Отговор #3 -: Юли 20, 2012, 02:42:25 pm »
За съня идеята беше да можеш веднъж на определено време да възстановиш живота и духа на героя си напълно безплатно. (само че чакаш 10 минути например)
Както Иволвер каза да продаваш колби си е трудна задача, да продаваш храна (в момента) - още повече. Печалбите не са големи 50-60 $ на колба, и 20-30$ на банан. Храната може да се стаква на купчинки по 10. Може да се направи така че след едно определено ниво на героя (и дома) да бъде възможно подобряването и на колби. Но в предложението става въпрос само за храната ... Незнам колко от героите биха били готови да отделят по 30 минути на муле (като губят точки действие в мулето за обработка) за да могат да вземат по-добра храна. Един слаб играч обаче (началните категории) би отделил такова време (и точки) само заради печалбата (защото в началото да получиш 3-4000 $ си е добре.) Ако един герой (6-7 категория) е готов да отдели толкова време тогава той наистина заслужава бонуса колби. Хора които отделят 1 час дневно за играта е нормално да печелят в пъти по-малко от хора отделящи 3-4 часа например.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Дом
« Отговор #4 -: Юли 20, 2012, 02:53:51 pm »
Предложението на Ivolver е доста логично, стига да направят храната/колбите на купчини най-накрая.

Между другото, героят възстановява част от живота и духа си постоянно, в зависимост от точките си жизненост и интелект. Ако имаш прекалено голям бонус дух от пръстени, няма да се случи за 10 часа, но дотогава ще си стигнал във високите категории.

Относно това с героите - ако главният герой се разходи по магазините, може да снабди по-малките с храна и отвари. А в играта няма проблем да "изядеш" нещо от по-висока категория.
Относно времето - и малко дете вече може да си направи един скрипт, който да "подава" командите за копаене вместо него. С малко мисъл може да води и 15 героя така... Впрочем, продажбите на накопаните ресурси може да осигури злато за главния герой. Когато той почне да изкарва достатъчно на битка, може да поеме ролята на муле/вторичен герой, за да се покачи категорията на някое от другите мулета. После то минава към поддръжката и се вдига друго,...

Неактивен Dionis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 99
  • Karma: +15/-132
    • Профил
Re:Дом
« Отговор #5 -: Юли 20, 2012, 10:03:29 pm »
Не знам дали е удобно това "спане" в дома за възобновяване на здравето и духа, но според мен най-удачно ще бъде, ако в лечебниците, освен наемниците да могат да се лекуват и героите, естествено на съответната цена. Интересно ми е и поради каква причина вече наемниците в лечебниците се лекуват само с възстановяване на здраве, но не и на дух? Преди време като си лекувах наемниците им се пълнеха и двата атрибута. За съжаление отдавна не е така?!?!?!?!?!?

Неактивен hamz

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 35
  • Karma: +13/-3
  • Свят 3
    • Профил
Re:Дом
« Отговор #6 -: Юли 20, 2012, 11:41:26 pm »
Доста несериозно ми се вижда това предложение,като изключим предложението за купчинките храна,но както се каза това е доста старо.Останалите неща няма какво да ги коментирам виждат ми се абсолютно безполезни.Едно време се мъчех и си продавах и колбите дори ама отдавна се отказах.Голям зор е да пускаш и продаваш по 100-200 колби дневно и всяка да се пуска отделно.Може би ако се направи възможност при колбите да пускаш по 20 еднакви оферти на веднъж това ще стимулира играчите да продават още повече колби от сега.


Някъде бях предложил колбите,храните и отварите да минат към пазара на ресурси,това много ще улесни търговийката с тях и пак ще заемат по 1 място както програмистите искат...

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Дом
« Отговор #7 -: Юли 21, 2012, 05:32:18 am »
ще предложа нещо което може да са виждали някои от вас но все пак също върши добра работа. храните да може се смесват и да се получава нещо което дава примерно 50% повече здраве отколкото отделните храни ще дадат поотделно. колбите също може се направят на този принцип. все пак примерно воините харчим доста за храни тук там отива по цяла раница минимум.  ако се въведе това и да се увеличат точките за действие да може да играем повечко време любимата ни игра които могат отново да развържат кесиите  а които не можем ще им осигуряваме доста злато на аукциона за диаманти което е от полза за всички.
 знам че целта на екипа е да печели от играта но съм виждал игри които трупат фенове непрекъснато с години и веднага щом започнат да искат пари за всякакви дреболии западът стремглаво. когато платените опции са лукс който улеснява играта и печели време никой не роптае но стигне ли се да те притискат от всякъде да си купиш някоя опция често има обратният ефект. човек когато играе и получава удовлетворение от това че става все по-добър и всички го знаят се чувства страхотно но в мига когато те пребие някой с нисък КИ и дебел портфейл от страхотно минаваш на гняв и започваш да търсиш друга игра.
това според мен е едно от многото неща в играта които не са на ред. все пак който проявява разум и иска да избягва тези неща преди да си направи регистрация в играта влиза в форума и чете мненията на играчите за играта и види ли такова недоволство ще си продължи търсенето вместо да се регистрира.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Дом
« Отговор #8 -: Юли 21, 2012, 10:32:23 am »

Относно времето - и малко дете вече може да си направи един скрипт, който да "подава" командите за копаене вместо него.

Това... легално ли е?
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Дом
« Отговор #9 -: Юли 21, 2012, 11:20:28 am »
Преди почти 2 години ми казаха, че проблем няма. Оттогава нещата, които (според мен) правят подобно нещо възможно, не са се променили. Пък и щом мултиакаунтингът е позволен, защо това да е забранено? Двете неща се връзват идеално *hihi*
Само че не е това темата.
Та... да се върнем на въпроса колко по-добре щеше да е, ако колбите и храните бяха подобни на ресурсите - с възможност за "струпване". Все едно три нови "ресурса" във всяка категория, от гледна точка на аукциона.

Неактивен hamz

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 35
  • Karma: +13/-3
  • Свят 3
    • Профил
Re:Дом
« Отговор #10 -: Юли 21, 2012, 12:55:21 pm »
Та... да се върнем на въпроса колко по-добре щеше да е, ако колбите и храните бяха подобни на ресурсите - с възможност за "струпване". Все едно три нови "ресурса" във всяка категория, от гледна точка на аукциона.


Идеята е колбите,отварите и храните да могат са се продават/купуват както например медните кюлчета.Отиваш на пазар на ресурси и си избираш категория,бройката и цената.Това не значи,че трябва да се "струпват" по 10 или 50,което някъде прочетох програмистите искат да избегнат по ред причини.

Това ще е голямо удобство,понеже с няколко кликвания ще разбереш колко колби има,от коя категория и на каква цена.Ще можеш да продаваш всички колби наведнъж и съответно да купиш на веднъж колкото си решил.

Неактивен Nokaut

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 122
  • Karma: +65/-72
    • Профил
Re:Дом
« Отговор #11 -: Юли 21, 2012, 03:11:27 pm »
И по една масажистка във всеки дом  *xxx*
Komandir of RONIN

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Дом
« Отговор #12 -: Юли 21, 2012, 03:58:03 pm »
Пък и щом мултиакаунтингът е позволен, защо това да е забранено? Двете неща се връзват идеално *hihi*
И аз съм на мнение, че домът трябва да има повече възможности. Би било хубаво да имаш ускорено (а не моментно!) възстановяване на кръв и мана за определен брой часове. Би било хубаво храната и колбичките да са на купчинки. Би била хубава и възможността да подобряваш храната.
Просто нямам вяра, че ще видя това да стане и предпочитам да насоча вниманието си към нещо по- полезно.
Помня, че спомена, че и деца биха се справили със задачата да си направят... скрипт който да копае вместо тях. Опитът ми в областта е колкото на дете, но имам претенции, че IQ-то ми е достатъчно за да се справя и използвам местенцето да те помоля да ми посочиш пътя, който да извървя. Казано иначе- бих се радвал да ми подадеш някой линк, откъдето бих могъл да се науча как да си направя... самокопачка.
Лично аз от нея бих имал по-голяма полза. Но и мисли от типа на "някой ден може да..." са изключително полезни за развитието на дивергентното мислене и развиват способността ти да намираш по-голям брой решения и възможности за действие в дадена ситуация, което е полезно умение.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D