Автор Тема: Ресурс минимален шанс  (Прочетена 1255 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hammmm

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +11/-14
    • Профил
Ресурс минимален шанс
« -: Август 06, 2012, 11:44:25 am »
какво се случва пак, имам жълт инструмент за 100% при копаене здравината падна на половина, а незнам дали имаше и 20 успешни опита *xxx* при шанс 4-5 мим-макс, какво трябва да се направи сега?

Pith

  • Гост
Re:Ресурс минимален шанс
« Отговор #1 -: Август 06, 2012, 12:09:52 pm »
Вероятно сте копали ресурс с много малък шанс за добив. 100% означава просто удвояване на този шанс. Ако е бил 10% (в червената зона на слайдера), просто е станал 20%. Бройката мин/макс е количеството, което ви се пада при всеки успешен опит. Например, ако сте 4-5 за всеки успешен опит, вероятността да изкопаете 5 бройки е 0.5. Същата е и да изкопаете 4 бройки.

Неактивен hammmm

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +11/-14
    • Профил
Re:Ресурс минимален шанс
« Отговор #2 -: Август 06, 2012, 12:12:22 pm »
дамм това го знам, обаче, аз като го махна имам пак толкова успешни опити че даже и повече понякога, ето сега примерно последно 6 опита 6 неуспешни, това като бях без инструмент не ми се беше случвало :o

Pith

  • Гост
Re:Ресурс минимален шанс
« Отговор #3 -: Август 06, 2012, 12:31:11 pm »
Имаше като че ли подобни наблюдения и от други играчи. Възможно е и да има проблем с тези инструменти. Възможно е и да е просто шанс. Моят съвет е да ползвате обикновен инструмент, с максимален за категорията процент. Умението също би било от полза.