Автор Тема: Въпрос за диамантите!  (Прочетена 8123 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bella

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 41
  • Karma: +12/-6
    • Профил
Въпрос за диамантите!
« -: Юни 20, 2010, 02:01:37 pm »
Здравейте на екипа.
По незнайно какви причини се премахнаха задачите с диаманти.  По този начин вече няма никаква мотивация да се получават задачи в зоните  4-та категория. Това се случва при положение, че взетите задачи в зоните с имперска протекция бяха достатъчно трудни за изпълнение, имайки предвид постоянните атаки от страна на други играчи.
Диаманти не се дават и когато се изпълняват приключенията.
Така единственият вариант да си набавим диаманти е закупуване от параза или като закупим същите с реални пари.
При положение, че за два месеца цената на диамантите скочи от 20 хил на 110 хил., трябва ли цената на 1 диамант да започне да гони 1 милион за да има и вариант на печелене на диаманти със задача или с приключение.
Ако някъде бъркам и все пак има вариант да се спечелят диаманти, моля, поправете ме.

"Звучат в ночи миллиарды слов
Они забудутся днём
Но есть особое слово "любовь"
И держится мир на нём"
Goodbye my love, Dima Bilan

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #1 -: Юни 20, 2010, 02:25:45 pm »
Причините поради който се махнаха се знаят от всеки имаше няколко теми за това там се каза подробно за кво са махнати.
Героят ми е 4-та категория и не мисля че задачите са трудни.
И нормално е цената на диамантите да скочи.И въпреки че и аз не одобрявам премахването на тези задачи все пак ще ти кажа че в други подобни игри дори няма възможност тея специални ресурси да се спечелят така да се каже.Така че дори премахнати мисиите мисля че пазара е супер възможност на играч който не иска да дава реални пари за играта да си вземе диаманти.

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #2 -: Юни 20, 2010, 02:26:36 pm »
Търсят вариант ,че в сегашния вид са установили доста злоупотреби.То най лесния вариант е  да се забрани мултиакаунтинга ама май финансовата изгода надделява пред останалото.. ;D
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Bella

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 41
  • Karma: +12/-6
    • Профил
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #3 -: Юни 20, 2010, 02:45:38 pm »
Причините поради който се махнаха се знаят от всеки имаше няколко теми за това там се каза подробно за кво са махнати.
Героят ми е 4-та категория и не мисля че задачите са трудни.
И нормално е цената на диамантите да скочи.И въпреки че и аз не одобрявам премахването на тези задачи все пак ще ти кажа че в други подобни игри дори няма възможност тея специални ресурси да се спечелят така да се каже.Така че дори премахнати мисиите мисля че пазара е супер възможност на играч който не иска да дава реални пари за играта да си вземе диаманти.

Какво се случва в другите игри си е проблем на други администратори. Тук говорим за империалния герой и говорим за други възможности, които да бъдат дадени на играчите да си спечелят диаманти.
Задачите никак не са лесни за по-голяма част от играчите. Ако действително се прецени , че са лесни могат да се усложнят. Да не говорим, че приключение от 11 задачи се изпълнява с доста труд и време от страна на играчите, а това е редно да бъде възнаградено.  Да се стимулират само копачите и занаятчиите, които продават артовете си за милиони на пазара не е редно. Би трябвало, играчите, които са избрали за воюват повече да имат стимул за това.
"Звучат в ночи миллиарды слов
Они забудутся днём
Но есть особое слово "любовь"
И держится мир на нём"
Goodbye my love, Dima Bilan

Неактивен Bella

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 41
  • Karma: +12/-6
    • Профил
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #4 -: Юни 20, 2010, 02:48:41 pm »
Търсят вариант ,че в сегашния вид са установили доста злоупотреби.То най лесния вариант е  да се забрани мултиакаунтинга ама май финансовата изгода надделява пред останалото.. ;D

Може да се направи ограничение /както във времето, така и в количеството/ при прехвърляне на злато и диаманти от акаунт в акаунт.
"Звучат в ночи миллиарды слов
Они забудутся днём
Но есть особое слово "любовь"
И держится мир на нём"
Goodbye my love, Dima Bilan

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #5 -: Юни 20, 2010, 03:05:23 pm »
Само на екипа здравей, а за мен няма? *hihi*
Надявам се, че наистина се търси алтернативно решение. Но това нововъведение е скорошно (що-годе) и то пък точно в петък намериха да го пуснат. Може би утре ще измислят компромисно решение, може би не. Аз давам няколко идеи, пък каквото стане. И понеже касае всички играчи, дано се подложи първо на дискусия, както беше направено с плановете за нови умения:

1) Да се компенсира чрез увеличаване на точките за действие от наградата. Лошото е, че ефект има само в пета и шеста категория, където може да се изкарват наистина добри пари от битка. По-лошото е, че така диамантът ще хвръкне съвсем и само ще се засили конкуренцията между играчите, оттам и инфлацията (нещо като надпревара по въоръжаване, в случая- кой ще извади най-много злато).
2) Може да се ограничи до N занаятчийски задачи на месец (колкото за един Премиум да се изкара от наградите)
3) Може да се въведе ограничение да се пращат злато и диаманти само на играчи от категорията на подателя. Лошото е, че не знам оправдано ли е да се намесва подобен род ограничение за всички играчи (т.е и честните), за да се пресече наливането от пет "нисши" към един основен акаунт.
4) Може да се ограничат трансферите на диаманти по някакъв друг начин.
5) Може да се ограничи до неповече от една приета задача за N дни, която да има възнаграждение в диаманти. (алтернатива на 2)
6) Може да направи такива задачи да са само от категорията на героя (но и с някакво друго допълнение, защото не е проблем да си отглеждаш муленце в К2 или К3, където ресурсът е евтин).

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #6 -: Юни 20, 2010, 03:56:50 pm »
Какво се случва в другите игри си е проблем на други администратори. Тук говорим за империалния герой и говорим за други възможности, които да бъдат дадени на играчите да си спечелят диаманти.
Задачите никак не са лесни за по-голяма част от играчите. Ако действително се прецени , че са лесни могат да се усложнят. Да не говорим, че приключение от 11 задачи се изпълнява с доста труд и време от страна на играчите, а това е редно да бъде възнаградено.  Да се стимулират само копачите и занаятчиите, които продават артовете си за милиони на пазара не е редно. Би трябвало, играчите, които са избрали за воюват повече да имат стимул за това.

Напротив сяка една подобна онлайн игра е направена с цел печалба и сичко е едно и също.За това в никоя друга игра нема такива мисии с диаманти за това бяха и махнати от тука.И диамантите както и тука и във всяка друга игра са специален ресурс който никъде не е казано че трябва да се спечели.Направени са за печалба и за да се купуват се дават разни екстри с тях.
Относно приключенията те си се възнаграждават дават ти се ресурси и разни предмети който кеф ти да продаваш кеф ти да оставиш за себе си е за наемник.Щом са ти толкова трудни погледни си героят и наемниците и барни нещо по тях.
И друго което е и аз го карам на занаяти главно,но и приключенията си минавам.Това е личен избор на всеки кой каква насока за развитие ще предпочете.Като се облагодетелстват занаятчиите повече сиг защото им е по-лесно и не защото играта се крепи на тях де, да беше станал занаятчия.

Неактивен Bella

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 41
  • Karma: +12/-6
    • Профил
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #7 -: Юни 20, 2010, 04:19:25 pm »
Само на екипа здравей, а за мен няма? *hihi*
Надявам се, че наистина се търси алтернативно решение. Но това нововъведение е скорошно (що-годе) и то пък точно в петък намериха да го пуснат. Може би утре ще измислят компромисно решение, може би не. Аз давам няколко идеи, пък каквото стане. И понеже касае всички играчи, дано се подложи първо на дискусия, както беше направено с плановете за нови умения:

1) Да се компенсира чрез увеличаване на точките за действие от наградата. Лошото е, че ефект има само в пета и шеста категория, където може да се изкарват наистина добри пари от битка. По-лошото е, че така диамантът ще хвръкне съвсем и само ще се засили конкуренцията между играчите, оттам и инфлацията (нещо като надпревара по въоръжаване, в случая- кой ще извади най-много злато).
2) Може да се ограничи до N занаятчийски задачи на месец (колкото за един Премиум да се изкара от наградите)
3) Може да се въведе ограничение да се пращат злато и диаманти само на играчи от категорията на подателя. Лошото е, че не знам оправдано ли е да се намесва подобен род ограничение за всички играчи (т.е и честните), за да се пресече наливането от пет "нисши" към един основен акаунт.
4) Може да се ограничат трансферите на диаманти по някакъв друг начин.
5) Може да се ограничи до неповече от една приета задача за N дни, която да има възнаграждение в диаманти. (алтернатива на 2)
6) Може да направи такива задачи да са само от категорията на героя (но и с някакво друго допълнение, защото не е проблем да си отглеждаш муленце в К2 или К3, където ресурсът е евтин).

Здравей Sheremetev.   *THANK*
По точките мисля така:
1. По-скоро не, защото няма да се извади толкова много злато от битките, колкото диаманти  се получаваха при изпълнението на задачата.
2. Това е добро предложение. Даваха се от 4 до 8 диаманта в зоните под имперска протекция.  5 задачи на месец са достътъчни за да спечелят минимум 20 диаманта. Те не стигат наистина, но допълнително можеш за си купуваш.
3. Това е много добро предложение.  *YES* За да не се засягат честните играчи би могло при прехвърляне на диаманти от по-слаб към по-силен играч, последния да има задължение да ги върне в рамките на 48часа, т.е. по-силните играчи да могат да вземат заем от по-слабите.
4. По-скоро не. Ще станат прекалено много ограничения.
5. Може да се въведе бутон "отказана задача". В случаите, когато не приемем нито една от двете задачи, които са изписани. Тогава да се чака за новата задача не 12 часа, а 24 часа за играчите с премиум и съответно 48 часа за другите играчи.
6. Може да, но по-лесното е допълнения да има в приключенията. Нали екипа иска да развива точно тях. Нищо не пречи да има избор между наградите. Например 3 скъпоценни перли или 3 диаманта за награда. По същия начин по който има избор при задачите - изработи 2 броя рядък предмет или събери 280 ресурси ... примерно.
"Звучат в ночи миллиарды слов
Они забудутся днём
Но есть особое слово "любовь"
И держится мир на нём"
Goodbye my love, Dima Bilan

Неактивен Bazil

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 61
  • Karma: +3/-8
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #8 -: Юни 20, 2010, 04:35:26 pm »
2 Е много добро наистина!

Но аз искам да добавя и 7. към горните 6!

7- Може да се сложат диаманти в по трудните приключения! Така няма да има злоопотребяване с тях защото ще се изпълнява само веднъж и ще има за всеки герои! А и ако са по трудни човек трябва да се потруди да екипира мулетата си ако иска да го мине! :)

Неактивен delyanster

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 3
  • Karma: +2/-2
    • Профил
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #9 -: Юни 20, 2010, 06:06:41 pm »
Играта започва да става много тъпа и май скоро ще се отказвам от нея...но няма да им платя нито стотинка  *hihi*

Неактивен lo11o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 705
  • Karma: +182/-156
    • Профил
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #10 -: Юни 20, 2010, 06:07:56 pm »
Я , я вижте цената на диаманта ;) С кеф да се откажеш  :D

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #11 -: Юни 20, 2010, 06:49:41 pm »
о да 132,000 злато за бройка не може се оплаче човек  :P

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #12 -: Юни 20, 2010, 07:41:28 pm »
Ех хубави времена са били тогава как не съм бил тука  :P

Неактивен mitonzi

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 263
  • Karma: +53/-38
    • Профил
    • Влезте тук моля
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #13 -: Юни 20, 2010, 07:43:24 pm »
Както са тръгнали нещата до края на лятото диамантите сигурно ще са около 500к единия.
Аз като започвах струваха 3к единия и си мислех, че е скъпо :D :D :D

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Въпрос за диамантите!
« Отговор #14 -: Юни 20, 2010, 07:52:05 pm »
Здравейте :)
Знаете ли каква е иронията с тези диаманти?
Ами... сега по-слабите гилдии съвсем няма да могат да достигнат заветното (доскоро) число 100  *hihi*  :-[

Иначе според личният ми опит смятам,че играчите са много по-склонни да си платят,за да получат допълнителни екстри,отколкото да останат с впечатлението,че трябва да плащат,за да играят нещо по-прилично.А играта предлага достатъчно варианти за които да даваш диаманти.Не мисля,че тези задачи бъркаха в джобовете на фирмата.По-скоро стимулираха играчите да играят и след като видят,че диамантите от мисии са близки до символичното могат да решат да си закупят с пари.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D