Автор Тема: Съвет за наемници  (Прочетена 6828 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Loshiat

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +7/-18
    • Профил
Съвет за наемници
« -: Декември 29, 2010, 05:31:14 pm »
Здравейте моят герой е Стрелец - Призрачен ловец така и сега въпросчето ми е следното като за моят герой какви наемници биха ми подхождали на героя и по специално в категория 4 .
За момента имам 1 пазител но имам чувството че съм избрал неподходящия наемник .
« Последна редакция: Януари 18, 2011, 05:37:39 pm от Loshiat »

Неактивен viruskiril

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 606
  • Karma: +72/-411
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #1 -: Декември 29, 2010, 05:32:36 pm »
Активираи си наемниците да ги видим
viruskiril свят-2

Неактивен Loshiat

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +7/-18
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #2 -: Декември 29, 2010, 05:47:37 pm »

Неактивен bbi

  • Проз Бахур
  • *
  • Публикации: 129
  • Karma: +16/-20
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #3 -: Декември 29, 2010, 08:59:44 pm »
в четвърта категория трябва съвсем сериозно да се замислиш за по-пълен комплект наемници.
за стрелец е почти задължително да имаш пазител с колкото се може по-високо ниво на провокация – все някой трябва да отнася шамарите вместо теб.
още един или двама стрелци с лъкове (в пета категория вече с арбалети) ще е добра добавка, особено ако са с орлово око и залп.
намирането на „правилните“ наемници е скучна и продължителна работа, но поне можеш да разкараш някой, ако си си намерил по-читав. всичко зависи от стила ти на игра!

Неактивен Loshiat

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +7/-18
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #4 -: Декември 30, 2010, 01:22:44 pm »
Ясно . Комбинацията от 3-ма пазители примерно и 2-ма стрелци добра ли е ?

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Съвет за наемници
« Отговор #5 -: Декември 30, 2010, 04:57:12 pm »
През цялата ми трета категория съжалявах,че нямам един лечител под ръка... не подценявайте мистиците :)
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #6 -: Декември 30, 2010, 05:25:41 pm »
Аз още от 20 левел като си хванах един мистик с лекуване,майсторство в лекуването и премахване на отрова и мачах наред,само за многостепенните битки ми трябваха още 2 стрелеца.
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен bbi

  • Проз Бахур
  • *
  • Публикации: 129
  • Karma: +16/-20
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #7 -: Януари 13, 2011, 09:06:25 am »
да, лекуването изглежда яко… но за съжаление само в по-ниските категории. по-нависоко стойностите за които те възстановява са драматично по-малки от това, с което те „даряват“ чудовищата и злодеите. там играеш по-скоро на шанс да оцелееш с избягване, защото обикновено един удар е достатъчен за да те убият (добре въоръжените пазители могат да издържат 2 и дори 3)… говаря за поне легендарни противници, естествено…
стрелците винаги да добра инвестиция – все пак те са основните носители на поражения. най-често взиманите наемници са ловци с орлово око и залп, като след 4-та категория лъковете значително отстъпват място на арбалетите, заради високите минимални щети. причината е, че вече противниците имат повече броня и тя стопява максималните поражения. често се случва дори критичният удар да е колкото минималните и затова се жертва обхват+ловкост+точност (каквито са недостатъците на арбалетите).
наемането на повече от един мистик е доста неизгодно, особено ако твоят герой е стрелец или войн. мистиците имат едно свойство, което им помага да оцеляват повече и това е първоначалното двойно пропускане за избор от противника. с други думи ако един противник избере мистик за удряне, то се налага да избере друг два пъти.
така с повече мистици се увеличава и шансът ударите да бъдат насочени към основния герой, а все пак работата на наемниците е да мрат за да може той да оцелее… особено в приключенията.

някои по-екзотични наемници могат да се впишат по интересен начин в компанията, с която се размотавате по бойните зони. например стрелец-преследвач с умения за две оръжия + метателни ножове е невероятна нинджа и при добра екипировка може да се намери в ролята на основен доставчик на поражения. друг вариант е яростен войн с въртележка+пика: високите поражения на пиката я правят страховито оръжие, особено, ако се подпре повечко точност. освен това трябва да се има предвид, че пиката, лъкът, арбалетът и метателните копия са единствените оръжия, които нямат наказание срещу зверове с умение „Гигант“, което на трета степен намалява причинените поражения със 75%. Такива зверове са мамутът (в двете му разновидности), бехемотът, гигантският степен лъв, древният крилат звяр и морският демон.

всеки играч си има свой собствен подход и тактика за играта, включително и за наемниците. все пак вижте в профилите на играчите, в началото на класацията, някоя друга битка и от там можете да видите какви наемници и умения имат. очевидно за тях е проработило и са намерили относително сполучлива комбинация.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #8 -: Януари 13, 2011, 11:27:34 am »
Премиум съм бил малко време въпреки това съм минавал сички приключения дори тези с по 15 стъпки.Така,че това не е проблем стига да знаеш как да се оправиш без раници  ;)

Неактивен bbi

  • Проз Бахур
  • *
  • Публикации: 129
  • Karma: +16/-20
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #9 -: Януари 13, 2011, 11:51:42 am »
много добро уточнение на Danchello… бях го пропуснал. залпът прави водовъртеж в цистерната с духа. въртележката също, но не в такава степен, защото обикновено битката не продължава толкова рундове, че войнът да може да се развърти, докато стрелците се изпразвят още в началото.

и с една чанта може, ама е досадно. напълваш си чантата и си купуваш от аукциона или от магазините в ничиите земи колбите и прочее. след като няма място те отиват в склада и между две стъпки може да се допълнят към раницата. все пак това е неприложимо за смяна на оръжия и прочее, каквато нужда има в пета и шеста категория. все пак си мисля, че диамантите изхарчени за премиум се отплащат най-добре, т.е. са с най-добро КПД… главно заради точките за действие (поне според мен), а и за раниците.

Неактивен viruskiril

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 606
  • Karma: +72/-411
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #10 -: Януари 13, 2011, 02:32:59 pm »
Виж тази тема тя е за епичния ренгатия воин обаче штом го минават по тоя начин добри наемници имат http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=21572.0
viruskiril свят-2

Неактивен saadina

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 185
  • Karma: +15/-30
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #11 -: Януари 13, 2011, 07:12:59 pm »
Аз съм все още дилетант в играта. Но като ти гледам защитника, май ще съм полезен с няколко идеи.

За защитник почти задължително да има майсторство с броня и провокация. Хубаво е да има защитна позиция, позиция на пазител, контра атака, майсторство с оръжие.

За стрелци  хората предпочитат:
залп - за удар множество противници.
критиен удар - за повече критични.
майсторство с лък или арбалет - тъйкато повечето умения свързани със залп изискват лък или арбалет.
орлово око- увеличава обсега на оръжието.
стелт - намалява обхвата на противника, ударил стрелеца. (с добър защитник, стрелеца бива удрян последно)

Ах щях да забравя: има умения като изстрел в главата, които не са препоръчителни за наемник със залп, тъйкато са само за една мишена и прахосват един удар от залпа. ..такива са и споменатите от играите умения, консумиращи съществено количество мана.

Не знам как е нагоре но в к4  се забелязва двойно по-малко щети на един наемник с развити умения в насока залп, от един с майсторство с две оръжия, копия и единична мишена, човек си избира сам. Аз лично съм на този кръстопът.

Най добре си вземи :

1 пазител със - провокация, майсторство броня, защитна и/или пзаител - позиция. ако има и други умения, още по-добре.
3 срелци - ако са развити в залп: залп, орлово око, критиен удар, майсторство слък/арбалет, прецизност.. ако намериш и с отрова и засада -още по добре....Ако са с единична стрелба... не  съм сигурен, но: орлово око, критиен удар, майсторство с две оръжия, ослепяване, прецизност.. май са предпочитани.

1 мистик на светлината и един мрчен - не се притеснявай, че станаха 6 мрака и светлината ги сменяй в зависимост срещу какво се биеш.

светлина (има по-адекватни от мен, които могат да те насочат по-добре) за к4 си намерих един с тигър, чисто съзнание, майсторство с благословиите извор на живота, който звучи задоволително за мен. Можеби има и по-добри умения, но не и в моите пазари :).

за пазител на мрака ми звучи добре - майсторство с проклятия, болест, зашеметяване.. пък друго каквото намериш.

Хайде успех в подбора и дано съм бил от полза.

П.С: ако съм го подвел някакси, моля да бъда поправен и извинен. Все пак съм нов в играта.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 07:18:40 pm от saadina »

Неактивен Loshiat

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +7/-18
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #12 -: Януари 13, 2011, 07:24:33 pm »
Благодаря много на Всички ви
Междудругото бих искал да хвърлите 1 поглед на наемниците ми и да кажете добър ли е подбора .

Неактивен viruskiril

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 606
  • Karma: +72/-411
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #13 -: Януари 13, 2011, 07:24:45 pm »
Първо да поговорим за твоите наемници:
пазител в 4-та категория трябва да има поне 3000крав за да понася повече бои
Ловецът ти няма критичен удар в уменията няма бонус критичен удар от арбалета и има само 78точност което прави критичният му удар 7% и ако не греша само противникат да има кам 70-80 ловкост анулира критичният му удар
2-ро добре е да дигнеш умението командрир на наемници поне 4-то или 5-ниво както в по горния коментар пише.
За наемник няма да е зле да земеш преследвач с две ножки и ако имаш 5наемник твои избор може да е маг или яростен боец с позиция берсек ;)

« Последна редакция: Януари 13, 2011, 07:28:44 pm от viruskiril »
viruskiril свят-2

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Съвет за наемници
« Отговор #14 -: Януари 13, 2011, 10:35:47 pm »
1 пазител със - провокация, майсторство броня, защитна и/или пзаител - позиция. ако има и други умения, още по-добре.
3 срелци - ако са развити в залп: залп, орлово око, критиен удар, майсторство слък/арбалет, прецизност.. ако намериш и с отрова и засада -още по добре....Ако са с единична стрелба... не  съм сигурен, но: орлово око, критиен удар, майсторство с две оръжия, ослепяване, прецизност.. май са предпочитани.
Имам няколко забележки:
1.пазителя е добре да има майсторство с щит-добавя блок на екипирания щит.Искам да кажа и че пазителя трябва да има около 5К кръв,а ако е добре екипиран може да стигне  и до 7К.
2.За стрелците без залп  си оплескал сичко  :D ти си комбинирал двата вида стрелци.Ако няма залп трябва да има орлово око,прецизност,критичен и може би майсторство с оръжие.Искам да добавя и че стрелците с залп и орлово око имат засада само от оръжие.Надявам се да съм помогнал. :)
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 10:39:59 pm от ibrahim4o »
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.