Автор Тема: Меркове - радост или мъка?  (Прочетена 8962 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TheJoker

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 115
  • Karma: +25/-81
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Меркове - радост или мъка?
« Отговор #30 -: Януари 16, 2018, 06:26:22 pm »
Здравей,

има няколко фактора, които влияят на това, какви наемници може да получиш :

- Героят ти е до 20-то ниво - наемниците ще се падат от същото ниво като Героя и ще са с първа специализация (воин, мистик или ловец);
- Героят ти е над 20-то ниво, но е под 35-то ниво - наемниците ще се падат само 20-то ниво с първа специализация (воин, мистик или рейнджър);
- Героят ти е над 35-то ниво - наемниците ще се падат от 35-то ниво с директна Втора Специализация (яростен воин, пазител, светъл мистик, тъмен мистик, сенчест ловец или призрачен преследвач)

Така имаме възможност да запазим умения на наемници от първа специализация, който сте чувствали полезни и уменията им няма да се изгубят, но трябва да останат само с първата специализация. Това, както описах по-горе ще се получава единствено до 35-то ниво.

Преизчислено е и трансферирането на опит, а и реално наемниците не могат да са по-високо ниво от Героя.



Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Меркове - радост или мъка?
« Отговор #31 -: Януари 26, 2018, 01:32:48 pm »
Когато ползваш наемник да увеличиш опита на друг наемник, какъв процент от опита му се предава на новия? До сега се предаваше 100% от опита, сега виждам че не е така, защо?



P.S. Героя ми е над 35-то ниво вече, но все още получава наемници 20-то, вече за 2 дни 40 наемника. Герой Sophie.
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 03:49:10 pm от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Меркове - радост или мъка?
« Отговор #32 -: Февруари 05, 2018, 11:50:45 am »
По отношение на наемниците отначало се ядваха нещата, някак си беше нормално това на някой да му вдигнеш класа а и нивото с опита, сега направо трябва да си идиот да го правиш.
Първо – от началото за да вдигнеш в клас даден наемник ти искаше 4-6 други за да му вдигнеш нивото и един от неговото нива за да го качиш в по горно, т.е. от двама превъзходни се правеше 1 рядък , от двама редки се правеше един легендарен и това беше приемливо, сега за да направиш рядък наемник от превъзходен освен другите 4-5 наемника за вдигане до  ниво за ъпгрейт ти иска рядък за да покачиш превъзходния до клас рядък , ми трябва ад съм идиот да похарча 6-7 наемки при положение че си имам рядък дори и да не ми харесват всичките му умения.
Второ - по отношение на вдигане на нивото , не ми е правело впечатление как се вдигаше нивото на наемките но беше поносимо, сега направо е отвратително , от 10 наемника 20 ниво едвам на един му качвам нивото на 21. Примерно казано имам 20 лева , давам ги на друг и в момента на даването те стават 5 лв. , абе хора за този номер и мистър Сенко ще ви завиди, как го правите.
За по нагледно ви показвам с картинка – двама наемника 20 ниво с 96 000 опит, слагайки го единия да вдигна нивото на другия, опита който той предава не е 96 000, а 14 619.5 или само 15 %  от опита който има и то за ниво 20 без да се отчита опита който е бил за по ниските нива.
Както и да го смятате момчета и момичета този курс не е адекватен и по Трънския курс да го смятате пак не излиза. 
 http://dox.bg/files/dw?a=b8eead07d0
И с промяната в наемниците напълно се изложихте, абсолютно не е работещо това с повишаване в клас и с превъзходни и редки си карам пък като рестартирам ще си ползваме тези дето купих за нагледното показване.
Мисля че някой се опита да повдигне въпроса, май София беше но така и остана, но в началото се ядваше.



Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Меркове - радост или мъка?
« Отговор #33 -: Февруари 05, 2018, 12:39:28 pm »
Малко съм объркал сметките за което се извинявам, т.к. 96 000 опит изисква наемника да стане 21 ниво, но наемник/герой без рестарт от 19 да станат 20 ниво, опита който им трябва е 72 000 , т.е. наемника предава само 20% от придобития му опит, пак ми се струва малко.  :) ;) :) ;) *freak* *freak* *freak*

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Меркове - радост или мъка?
« Отговор #34 -: Февруари 05, 2018, 02:42:28 pm »
Защо не направят опция за преразпределяне на уменията  с диаманти на епичните наемки. Така всичко ще се реши

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Меркове - радост или мъка?
« Отговор #35 -: Февруари 05, 2018, 07:13:41 pm »
И не само с опита е така, вижте уменията. Преди можеше да намериш обикновен наемник с 2 или с 3 умения, но на второ или трето ниво всяко от тези 2 или 3 умение, а в момента всички умения са на първо ниво.


Според мен най-големия недостатък е липсата на комуникация между играчи и екип. В момента се води монолог и от двете страни, едните уведомяват какво са направили без грам аргументация(не че са длъжни да го правят, но е по-приятно за нас, като в европейските форуми на големите игри), а другите питат защо така се е получило, но без отговор от първите, та така цяла неделя, пардон - година... Параграф 22!
« Последна редакция: Февруари 05, 2018, 07:24:09 pm от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!