Автор Тема: Промени 21.03 - 25.03  (Прочетена 17333 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TheJoker

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 115
  • Karma: +25/-81
    • Профил
    • Ел. поща
Промени 21.03 - 25.03
« -: Март 25, 2016, 05:09:27 pm »
1. Ново остойностяване на Тежките брони.

2. Пребалансиране на Двуръките оръжия.

3. Множество малки фиксове.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #1 -: Март 25, 2016, 05:32:34 pm »
1. Ново остойностяване на Тежките брони.

2. Пребалансиране на Двуръките оръжия.

3. Множество малки фиксове.

Може ли да дадете конкретни примери с какво са променени Тежките брони и Двуръките оръжия.

Също така ако може да се обосновете защо премахнахте свалянето на инициатива от Броните ?

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #2 -: Март 25, 2016, 06:23:08 pm »
Къде сме го махнали и кога? (инициативата)

Иначе за броните промяната е следната:
Преди не беше спазена правилната  пропорция за остойностяване между леки-средни-тежки брони и се беше получило нещо от сорта на 1:3:8, което е абсурдно, предвид че тежките брони се носят предимно от бойците и не са алтернатива на леките.. Поправката им също беше 1:2:4, което е допълнително сбъркано, защото се оказва, че е по-скъпо да се биеш като войн, отколото като стрелец, да речем... (това с всички уговорки, че тежките брони се чупят по-трудно от леките..) Новото остойностяване повече доближава реалната ситуация на съотношенията на броните, а именно приблизително 1:2:4 (закръглям), а поправката на 1 точка здравина на предмета е почти изравнен за леки и средни и завишен за тежки... Промените касаят всички нови предмети оттук нататък.. Тази схема много повече се доближава до познатата ни от Герой 1.

Това, което ще се случи в краткосрочен план е леко намаление на дохода от паднали предмети и голямо намаление на цените им в магазините, а в дългосрочен значително по-евтина (и честна между класовете) поправка на предметите...

При оръжията имаше няколко грешно остойностени (не се отчиташе фактът, че някои оръжия стрелят през рунд и погрешно цената им беше двойна), отново както за броните - цената за поправка ще падне, но и дохода от дроп. Останалите оръжия са пипани по малко за да се изравнят като цяло.. (едноръки мечове с боздугани, брадви и т.н.)

Относно силата на оръжията има множество малки, но съществени промени в двуръките, които ще ги направят много по-балансирани и равностойни на едноръките:

Тоягите и двуръките чукове са с близо 30% завишени щети, като тоягите имат и 25 блок... при тях при първа възможност ще има още промени за да могат да бъдат смислено оръжие за мистиците... (когато пипаме битката)
Двуръкият меч и брадва с 15%на.. Като двуръкият меч има вече 20 блок (от 15)
Лък и алебарда с около 10%
Едноръкият меч с малко повече блок - 12 (от 10)

Може и да има още малки промени тук, там, но са малки и не съм ги документирал едно по едно..

Отново промените по-горе са наложени от факта, че не беше спазено заданието как да се сформират предметите и го забелязах чак през Януари.. Промяната се прави сега, защото се наложи да изчака преработката на логиката за дроп на предмети.. (не касае крайният резултат, а как го смятаме...)

ПП Горните грешки не са програмистки - загубили сме се в превода от моето задание, към това, което предходният геймдизайнерски екип финално е изготвил за програмистите. Имаме още няколко такива ситуации (като ситуацията с опита и бойният рейтинг), но вече сме към края на изправянето на недоразуменията.
« Последна редакция: Март 25, 2016, 06:29:14 pm от Xaoc »

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #3 -: Март 25, 2016, 06:47:49 pm »
Тоягите и двуръките чукове са с близо 30% завишени щети...
До колкото разбирам това ще касае само новогенерираните предмети (от дроп и изработка) и няма да се променят вече наличните?
Не се ли получава леко несправедливо към вече получените награди от приключения, например?
Ще се променят ли тези стойности във вече научени рецепти?

......
 Имаме още няколко такива ситуации (като ситуацията с опита и бойният рейтинг), но вече сме към края на изправянето на недоразуменията...

Това означа ли, че ще преразгледате текущата ситуация с опита или приемаме, че това е вече коригирания и окончателен вариант?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #4 -: Март 25, 2016, 07:46:06 pm »
http://prikachi.com/images.php?images/124/8711124G.png

Всичките брони в единия ми магазин са така!

Предполагам е само еднократно, защото магазина беше рефрешнат преди едната профилактика. В другите магазини всичко си е наред.
« Последна редакция: Март 26, 2016, 08:18:49 am от Dabadas »

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #5 -: Март 26, 2016, 08:19:24 am »
Таверните се рефрешват на 23 часа. Благодаря, най-накрая го направихте :)  *dance* *YAHOO* *dance*

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #6 -: Март 26, 2016, 09:36:10 am »
Всичко е много хубаво,  ноака не оправите трупането на опита може и да не остане кой да се радва ня тези промени.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #7 -: Март 26, 2016, 11:42:33 am »
Да, недоволстването покрай опита остана глас в пустиня. Възнамеряваната промяна с намалението на цените на предметите в магазините също е много вредна. Ще съсипе занаята. Едно време се допитвахте до нас, искахте идеи за играта и се съобразявахте с тях. Не знам защо всичко се промени по този тъжен начин. 
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #8 -: Март 26, 2016, 12:32:16 pm »
Не сме забравили опита, но не искахме да качваме в петък такава промяна, преди да сме я поцъкали.

Формулата, по която се смята колко опит се дава спрямо бойният рейтинг е безумна и ще я променим, така че първо да дава повече в горните нива (спрямо бойният рейтинг), с други думи - ще има сериозен стимул и смисъл да биете възможно най-силни противници и второ партито няма да е прецакано както е сега.. мисля, че тези промени ще решат проблемите с опита на горните нива...

Не мисля, че занаята някога е разчитал на магазина.. Напротив - по-скъпата поправка на предметите от опредлен клас буквално изсмукват парите на героите и нямат свободен кеш.. отделно тежките брони са много прецакани. Не може с едно и също количество материал да се произвежда броня, която струа 50 000 и броня, която струва 500 000....

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #9 -: Март 26, 2016, 01:43:13 pm »
Аз имам предвид намалението на цените на предметите в магазините, а не поправката. Това ще съсипе занаята. Играчите няма да са стимулирани да майсторят, защото ще могат да си купуват хубава екипировка на ниска цена. Няма да бъдат стимулирани и да продават собствена продукция, защото ще се наложи да продават на безценица. Цената на ресурса едва ли ще падне, защото личното му добиване се конкурира с битките (необходима е енергия), които дърпат играча напред. Категорично против съм свалянето на цената на предметите, които се генерират в магазините.
ДД

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #10 -: Март 26, 2016, 02:28:46 pm »
Аз имам предвид намалението на цените на предметите в магазините, а не поправката. Това ще съсипе занаята. Играчите няма да са стимулирани да майсторят, защото ще могат да си купуват хубава екипировка на ниска цена. Няма да бъдат стимулирани и да продават собствена продукция, защото ще се наложи да продават на безценица. Цената на ресурса едва ли ще падне, защото личното му добиване се конкурира с битките (необходима е енергия), които дърпат играча напред. Категорично против съм свалянето на цената на предметите, които се генерират в магазините.
Това изобщо не е така. След като паднат цените на предметите ще намалее и добива на злато от претопяването им а от там и цената на ресурсите защото те са алтернатива на битките.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #11 -: Март 26, 2016, 03:00:26 pm »
ЛЕКО намаление на дохода от паднали предмети и ГОЛЯМО намаление на цените им в магазините

Бъди сигурен, че ще стане точно това, което съм написал.
ДД

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #12 -: Март 26, 2016, 03:09:15 pm »
Аз   екипировка в магазин която да превъзхожда такава  направена от майстор  не съм виждал (изобщо не визирам безкрайните рецепти които се ползват за вдигане на нива-но дори и при тях има много по-добри)  ,
след като само на тежките се променя - това какво означава, че досега леките и средните някой  е предпочитал да си ги купува от магазина вместо направени ?!
Масово се ползват наградни такива за запълване на дупки .

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #13 -: Март 26, 2016, 03:51:57 pm »
Не опира до това, дали някой си купува от магазина, а колко ще спечели, когато продаде дропа в магазина. Не съм си поставяла за цел да следя конкретните цени на нещата, но чисто теоретично - ако преди ако продам дропа в магазина печеля х злато, а сега х/3, ще трябва да компенсирам от някъде дохода. И ако приемем, че добивът на ресурси е алтернатива за печалба на злато, ще се опитам да продам ресурса по-скъпо. Такава ми е логиката.
Аз лично съм си направила четири героя точно заради добива на ресурси - да не завися от пазара.
Но за мен съвсем отделен е въпроса, че няма адекватен пазар на продукцията, голяма част отива директно в магазина за претопяване. Не мога да преценя как тази промяна ще се отрази на цените в аукциона...
Крест, почти всичко синьо, което пада е алтернатива на произведените сини неща. И то защото няма читави рецепти. В трета категория се продават повече, но в четвърта - почти няма. До сега читава рецепта за броня не съм имала. Попаднах на една единствена за кожена броня в магазина за диаманти. Ботуши, колани и ръкавици - колкото щеш. Но за брони - няма. А ръкавици, колани и ботуши от дроп - с лопата да ги ринеш...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #14 -: Март 26, 2016, 06:54:17 pm »
Не знам как е при вас, но от последните промени златото почна да се топи като майски сняг, издръжката на герой с цялата банда удря на червено...И това не само при високи нива, но и при средните(40-50), при по-ниските не съм проверявала как е.
« Последна редакция: Март 26, 2016, 07:04:22 pm от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!