Автор Тема: кожар  (Прочетена 2887 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

55551

  • Гост
кожар
« -: Ноември 29, 2009, 05:10:31 pm »
Защо ми се струва, че развитието на професията кожар на даден герой ще е изключително трудно в началото след промените в следствие на ъпдейта? Сега вече кожите паднали се на членовете от гилда няма да текат към него, защото вече само кожаря може да си ги набавя. И към това като прибавим, че при това бързо вдигане на първите 10 нива главоломно намалява шанса да падне лека одрана кожа. А за тези 100 точки са нужни 200 такива кожи... Благодаря предварително за вниманието.

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:кожар
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2009, 05:25:55 pm »
Всъщност са нужни само 100 кожи, но иначе си прав за останалото.
Първа категория кожар се дига трудно и бавно, или с големи инвестиции.
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:кожар
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2009, 05:26:37 pm »
Беше обявено, че от една лека одрана кожа ще се прави една лека кожа (точно, за да се избегне този проблем). И да, много е трудно да станеш кожар.

55551

  • Гост
Re:кожар
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2009, 05:56:33 pm »
Да, прави сте - изисква се само 1 лека одрана кожа за направата на 1 лека кожа. Без стабилна финансова инжекция отвън доста трудно би станало. Като се има предвид, че кожарят се е концентрирал в битките животни заради одирането, то няма как да събере такива авоари нужни за да купи достатъчно кожи, както би събрал злато и предмети в битки с хуманоиди. Мда, лесни професии няма и както някой беше споменал в др. тема всичко се опира и до късмета на героя. А понякога моя е точно толкова, колкото е и късмета на умряла котка на опашката. ;)

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:кожар
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2009, 05:58:29 pm »
Трудно, но не невъзможно ... В момента развивам 2рия си кожар :) 2ра категория и 2ра в кожарството и 2ра в броните и 2ра навсякъде  :D Не е толкова трудно ..

55551

  • Гост
Re:кожар
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2009, 06:03:59 pm »
Трудно, но не невъзможно ... В момента развивам 2рия си кожар :) 2ра категория и 2ра в кожарството и 2ра в броните и 2ра навсякъде  :D Не е толкова трудно ..

Втора категория песен се пее... А почакай да видиш 3та - ако биеш където трябва до 22 ниво още ще си на 100 точки. Случи ми се от 2 моба 2 кожи + 2 кости да ми паднат :).

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:кожар
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2009, 06:20:37 pm »
Еми бии се и мобове и само ще си губиш кръвта ... 3та категория е най-лесно ;) 2ра ми беше по-трудно защото нямах $ ;)

55551

  • Гост
Re:кожар
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2009, 06:29:25 pm »
Еми бии се и мобове и само ще си губиш кръвта ... 3та категория е най-лесно ;) 2ра ми беше по-трудно защото нямах $ ;)

Искаш да кажеш, че си купуваш готови одрани кожи без бой? Хм, интересна идея... Ще тестваме - ще бия 10 битки хуманоиди за пари и предмети и ще засека колко кожи за обработване мога да си купя с парите и после 10 битки с животни ;). Накрая ще сравним.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:кожар
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2009, 07:26:36 pm »
Относно кожите в първа категория- някой беше споменал едно интересно "решение" (е, не е точно решение на поставения проблем, но помага)- вземаш си наемници и така намаляваш отношението натрупан опит : спечелени кожи. Но пък разходите по злато ще скочат още повече така.

55551

  • Гост
Re:кожар
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2009, 08:09:12 pm »
Относно кожите в първа категория- някой беше споменал едно интересно "решение" (е, не е точно решение на поставения проблем, но помага)- вземаш си наемници и така намаляваш отношението натрупан опит : спечелени кожи. Но пък разходите по злато ще скочат още повече така.

Скромната надница на един наемник първа категория едва ли може да се сравни с баснословните цени на леките кожи, а и доколкото разбрах от друга тема пръстените и амулетите за златото носят същите бонуси и в наемниците. Така, че това наистина е много удачно решение - поне така смятам аз. :)

Неактивен gabarko2

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 326
  • Karma: +42/-60
    • Профил
Re:кожар
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2009, 08:16:07 pm »
Моето кожарче е първа категория с 2 наменика за да свалят опита, но пак е доста трудно да ти падне кожа... А опит си се качва така или иначе... Тегаво не е като да копаеш, но пък получаваш бонус - опит (който не е мн желан). Кожар 2-ра категория според мен не се вдига трудно. Отиваш във Фаролин с 2-3 наемника и бой по мецаните средно ти падат по 3 кожи на битка. Стига да не дойде някой и да те изпребие както стана днес  :D
Човешкото око е ненаситно!

55551

  • Гост
Re:кожар
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2009, 09:08:54 pm »
Защо Фаролин? И в Сонория има много добри места за добив на кожи... От мечка по кожи са ми падали. ;)

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:кожар
« Отговор #12 -: Декември 01, 2009, 11:17:52 pm »
Мисля че не ме разбра... Преди 3та категория (даже 4та макар че още не съм в нея) просто няма смисъл да изработваш предмети ... Печелиш доста (за него време) но разходите за храна и тн. са доста ... И да мисля че е по-добре да копуваш това което неискаш да добиваш ;) Аз копувам всичко не си падам миньор ...  :D

newcomer

  • Гост
Re:кожар
« Отговор #13 -: Декември 02, 2009, 01:11:28 pm »
Скромната надница на един наемник първа категория едва ли може да се сравни с баснословните цени на леките кожи, а и доколкото разбрах от друга тема пръстените и амулетите за златото носят същите бонуси и в наемниците. Така, че това наистина е много удачно решение - поне така смятам аз. :)

Погледни тази тема. Позволен е сравнително лесен начин за събиране на 100 и повече от тези прословути леки кожи.
http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=8714.msg49063#msg49063

Неактивен AACC

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 314
  • Karma: +32/-143
  • колкото добър ,толкова проклет
    • Профил
Re:кожар
« Отговор #14 -: Декември 02, 2009, 01:25:13 pm »
преди се вдигаше всяка професия 2 пъти по трудно кожар се прави лесно с 4 другарчета
Знам къде продават много удобни пешкири за забърсване на олигавени и просълзени тинейджъри... :D :D :D