Автор Тема: Критики и коментари относно баланса и промените в геймплея.  (Прочетена 125454 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
100% съм убеден че след този ми коментар всички ще рипнат срещу мен.
Според мен трябва да се спре мултащината или поне да се въведе в едни нормални граници. Не е нормално даден играч да има по 10-15 акаунта и да точи ресурси и злато от тях примерно.Следва яко изкупуване на диамантите от пазара и логично по висока цена... По този начин се разбива инъче добрата идея за свободния пазар, ощетявайки играчите.
 Защо екипа въведе последната промяна в задачите 4та категория?Много ясно - представете си колко диаманти би спечелил на ден играч с толкова герои в 4та.Така се ощетява екипа създал играта.
Забравих да спомена и монополизацията на пазара до момента в който се въведе 6та категория. Целия аукцион, раздел категория 5, беше пълен с лилави предмети произведени от едни и същи хора, които диктуваха цените и напълниха играта с епици. Трудно постижимо нещо за играч с 1-2 акаунта.При нормални условия епичните предмети щяха да се постигат доста по трудно и да си струват парите, колкото и да са те. Отново пример за играч с много акаунти - Експлоатиране на дадена зона с добър дроп на зелени с повечето акаунти--> Събирането на поне 2-3 занаятчийски комплекта -->Яко копане си обработка на ресурси с 90% от акаунтите, докато други 1-2 бачкат-->Серийно производство на лилави предмети.
 Аз лично играя с 2 акаунта и ми отне доста средства и смс-и докато успея да събера занаятчийски комплект. Майсторенето пък по горната схема , само че с 2 акаунта просто няма избиване.Затова обаче всеки един лилав предмет направен от мен си е постижение и е доста ценен. Повечето отиват за гилдията защото на тези цени и това предлагане не си заслужава пускането им в аукциона.
Та накрая моето предложение е ограничение на мултиюзинга примерно до 3 акаунта.Така всеки играч ще може да опита играта с всички класове и експлоатирането на пазара и задачите в играта ще бъде сложено в граници.Всеки ще има равен шанс с останалите.Отсега обаче си знам, че моето предложение няма да стане реалност.Просто въвеждането на такова правило би станало с цената на огромен отлив на играчи и загуба от страна на екипа.Просто мултащината е здраво вкоренена в играта.Затова и за напред ще има оплаквания и мърморения от страна на играчите относно цени на диаманти и т.н.Ще има и предупреждения и въвеждане на правила от страна на екипа опитващ се да балансира играта в този и вид. И така до безкрай.Не случайно в другите браузър игри мултито е забранено и се наказва с бан.
 Затова ако един хубав ден, дай боже , екипа спечели достатъчно пари и играта набере достатъчно играчи, да пуснат един сървър 3 с ограничения в акаунтите до 3 примерно. Убеден съм че там и пазара и съревнованието между гилдиите  ще работи доста по-правилно.
С най-голямо удоволствие бих играл там и аз!

LordDooM, Anarchy, silicholichev

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Anarchy напълно си прав.Само накрая според мен ако ще се пускат след време нови сървари трябва изобщо да е забравено притежанието на повече от 1 герой.Играта е супер една от най-добрите и разнообразни който съм играл,но точно многото мултита и пречат.

Неактивен alexander4

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +4/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Само риторично да попитам защо бяха премахнати диамантите като награда при изпълнение на занаятчийски задачи за бижутер и случайно ли изведнъж се появиха толкова много перли на пазара та цената им в уж независимия аукцион падна от 300 000 до около 40 000 в момента.

Неактивен lo11o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 705
  • Karma: +182/-156
    • Профил
Само риторично да попитам защо бяха премахнати диамантите като награда при изпълнение на занаятчийски задачи за бижутер и случайно ли изведнъж се появиха толкова много перли на пазара та цената им в уж независимия аукцион падна от 300 000 до около 40 000 в момента.
Перлата е така защото в 6 категория им пада през битка ... А задачите предпоалгам няма да върнат , но и много от отказалите се няма да се върнат .

Неактивен djangala

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 4
  • Karma: +0/-2
    • Профил
    • Ел. поща
 :-X амммм искам повече точки за действие за да има повече битки моля и други играчи за коментар

Неактивен Menel

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 239
  • Karma: +25/-32
    • Профил
Ами опция е да се добавят 12 точки за 15 диаманта и 12 точки за 25 диаманта примерно с такава градация. Това от своя страна обаче ще доведе до следното - ще има герои които ще инвестират в бързото вдигане на нива, съответно ще получават по-голям дроп и ще могат да купуват повече диаманти, което ще доведе до вдигането на цената на диамантите, както става в момента. въпреки че в 6к няма толкова много пари. За сравнение между 4 и 5к разликата в дропа е поне 2 пъти. Между 5 и 6к разликата е много малка, на места е повече в 5к.
Intelligence plus character - that is the goal of true education.

Неактивен Jifko

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 38
  • Karma: +4/-19
    • Профил
И аз мисля да се отказвам..като гледам какво става...нямам думи...когато почнах играта беше повече от перфектна...имаше си всичко...сега направиха ограничението на предметите,махнаха задачите за диаманти,дигнаха се диамантите от 50к на 130к...перлите от 360к до 22к паднаха(в момента)...който е 5-6 категория може и да се оправи...но ние,които сме 3-4 категория просто няма от къде...трябва да си купуваме...а всички знаем че поне 60-70% от българския народ просто няма от къде...и вече се обезмисля да се играе...приятна игра на всички...беше много интересно... :) Късмет!

Неактивен ivanius

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 9
  • Karma: +0/-3
    • Профил
    • Ел. поща
това с ниските и високите нива на екипировката е пълна недомислица,
тъкмо вдигнеш малко славата и като качиш 30то ниво те спукват от бой такива 38-39то и не стига че са с повече атрибути и умения, ами и броните им са по-високо ниво,
отгоре на всичко 80-90% играчи от ниското ниво пак са с брони високо ниво и пак те спукват от бой, ако ние не можем да ползваме епиците поне всички от нашето ниво не трябва да ползват такива
предполагам идеята е била да ни накарат по-често да сменяме екипировката респективно да пращаме повече SMS, но тука куца справедливоста от всякъде
и добре е да се помисли славата да дава някакви бонуси иначе за какво само да губим точки за действие там - за 500-600 злато?

Неактивен alexander4

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +4/-28
    • Профил
    • Ел. поща
И в продължение на горното какъв е смисъла да се генерират задачи от типа:
Задача за бижутер в 4 ниво. Да се изработят 13 обикновенни пръстена с опал с награда 2000 злато и 4 точки за действие. При положение че едно медно кюлче е 1500 - 2000 злато. Нито се печели от пари, нито от точки за действие нито от занаятчийски опит

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
това с ниските и високите нива на екипировката е пълна недомислица,
тъкмо вдигнеш малко славата и като качиш 30то ниво те спукват от бой такива 38-39то и не стига че са с повече атрибути и умения, ами и броните им са по-високо ниво,
отгоре на всичко 80-90% играчи от ниското ниво пак са с брони високо ниво и пак те спукват от бой, ако ние не можем да ползваме епиците поне всички от нашето ниво не трябва да ползват такива
предполагам идеята е била да ни накарат по-често да сменяме екипировката респективно да пращаме повече SMS, но тука куца справедливоста от всякъде
и добре е да се помисли славата да дава някакви бонуси иначе за какво само да губим точки за действие там - за 500-600 злато?
на кои му пука за славата ти, не е недомислица след като се пише за това !
никъде не пише хаби си точките за слава , ще ти дадем 1 кофа с диаманти, славен герои няма да има въртят се в порочен кръг и проблема си е на славодобивачите  :D

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
И в продължение на горното какъв е смисъла да се генерират задачи от типа:
Задача за бижутер в 4 ниво. Да се изработят 13 обикновенни пръстена с опал с награда 2000 злато и 4 точки за действие. При положение че едно медно кюлче е 1500 - 2000 злато. Нито се печели от пари, нито от точки за действие нито от занаятчийски опит
нито те бият да я приемаш задачата

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
И аз мисля да се отказвам..като гледам какво става...нямам думи...когато почнах играта беше повече от перфектна...имаше си всичко...сега направиха ограничението на предметите,махнаха задачите за диаманти,дигнаха се диамантите от 50к на 130к...перлите от 360к до 22к паднаха(в момента)...който е 5-6 категория може и да се оправи...но ние,които сме 3-4 категория просто няма от къде...трябва да си купуваме...а всички знаем че поне 60-70% от българския народ просто няма от къде...и вече се обезмисля да се играе...приятна игра на всички...беше много интересно... :) Късмет!
какво става я кажи, ако си беше налягал парцалите да си милиардер, това става а и 2ро за тия къде сте 2 години в2ра,3та какво да се направи, телепорт в 7ма или ?

Неактивен BloodLine

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 453
  • Karma: +83/-123
  • Prince of Fionn
    • Профил
Чата е перфектен  ;) БРАВО  *bravo*
Значи може да вкарате някаква опция за търсене на играчи, защото няма друг начин да си добавим приятелите от другите гилдий,освен ако не ги засеча в провинция.Може да направите като цъкнем на сините балони да ни изкарва в нов прозорец предметите, а не като цъкна да ми отваря играча да си пишем.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Относно сливането на гилдии и гласуването- няма ли да е редно да се вземат и точките от занаятчийския опит. Смятам, че в играта има акаунти, които са избрали развиването на занаят пред трупането на боен опит, и зад тях стоят истинските им собственици.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
За целта бих предложил да се взимат точките както в класацията, комбинация от всичко: боен опит, занаятчийски опит и слава.

Относно сливането мисля че не е доизмислено. Ако сега някоя по слаба гилдия иска да се слее с по голяма, смисъл няма. От малката гилдия няма да остане нищо, а голямата трябва да намери пари да дигне нивото за да има място за всички.Според мен трябва някакъв процент от вложеното в увеличението на малката гилдия да се премести в голямата.Примерно да се увеличат местата в голямата гилдия с 30-50% от тези в малката.